Iš Izraelio kalėjimo pabėgo šeši palestiniečiai


Iš Izraelio kalėjimo pabėgo šeši palestiniečiai. EPA-ELTA nuotr.

Šeši palestiniečiai pirmadienį pabėgo iš Izraelio kalėjimo per tunelį, iškastą po kriaukle, ir privertė organizuoti masines grupės, kurioje buvo ir žinomas buvęs kovotojas, gaudynes.
 
Izraelio kalėjimo tarnyba pranešė, kad apie 3.00 val. vietiniai gyventojai pastebėjo „įtartinas figūras“ šalia Gilboa kalėjimo šalies šiaurėje ir pranešė jiems apie tai.
 
Tarp bėglių – ir žinomas buvęs kovotojų lyderis Zakaria Zubeidis iš neramaus Vakarų kranto Jenino miesto, patvirtino kalėjimų tarnyba.
 
Policija, kariuomenė ir galingos Izraelio vidaus saugumo agentūros „Shin Bet“ agentai prisijungė prie paieškos, sakė pareigūnai. Gilboa apylinkėse buvo pasitelkti tarnybiniai šunys, įrengti kontrolės punktai.
 
Izraelio žiniasklaida pranešė, kad gali būti, jog pabėgėliai jau grįžo į Vakarų krantą – teritoriją, kurią Izraelis okupavo 1967 metais.
 
Izraelio ministras pirmininkas Naftalis Bennettas paskelbė pareiškimą, kuriame pavadino pabėgimą „rimtu incidentu“ ir sakė, kad reguliariai gauna naujienas apie paiešką.
 
Izraelio kalėjimas. EPA – ELTA nuotr.

Visi 400 kalinių, laikomų Gilboa kalėjime dėl „saugumo pažeidimų“, yra perkeliami kitur, jei kartais po objektu būtų iškasta papildomų tunelių, pranešė kalėjimų tarnyba.
 
Islamistų grupuotė „Hamas“, kontroliuojanti Izraelio blokuojamą Gazos ruožą, pabėgimą pavadino „drąsiu ir herojišku aktu“ ir „tikru“ Izraelio saugumo sistemos pralaimėjimu.
 
„Islamo džihadas“, viena iš galingiausių Gazos ruožo ginkluotų grupuočių po „Hamas“, pasveikino pabėgimą ir įvardijo kaip „galingą smūgį okupacinėms pajėgoms“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.06; 10:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.