Iš Rusijos išvarytus čekų diplomatus ukrainiečiai kviečia į Kijevą


Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pasiūlė savo kolegai Čekijoje Jakubui Kulhánekui atsiųsti iš Rusijos išvarytus čekų diplomatus dirbti Čekijos ambasadoje Kijeve. Tai pirmadienį pranešė Ukrainos URM.
 
„Artimiausi draugai gali tikėtis vieni kitų paramos didžiausių iššūkių metu. Ukraina su džiaugsmu sutiktų Kijeve iš Maskvos išsiųstus čekų diplomatus, kurie suaktyvintų Čekijos diplomatinę veiklą Ukrainoje mūsų valstybių ir tautų santykių labui“, – pareiškė D. Kuleba, telefonu kalbėdamasis su J. Kulháneku.
 
Dviejų šalių užsienio reikalų ministrai taip pat aptarė padėtį Rytų Ukrainoje, pasikeitė nuomonėmis apie Rusijos atgrasymą. J. Kulhánekas priėmė D. Kulebos kvietimą šįmet apsilankyti Ukrainoje su vizitu.
 
Balandžio 17 d. Čekijos vyriausybė pranešė išsiunčianti iš šalies 18 Rusijos ambasados Prahoje darbuotojų, kurie yra specialiųjų tarnybų karininkai. Šis sprendimas buvo priimtas ištyrus sprogimų amunicijos sandėliuose Vrbeticės kaime Čekijos rytuose 2014 metais aplinkybes.
 
Rusijos URM pareiškė Prahai griežtą protestą dėl šio „nepagrįsto“ žingsnio ir paskelbė nepageidaujamais asmenimis 20 Čekijos ambasados Maskvoje darbuotojų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.27; 05:51
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *