Iškilminga rikiuotė daukanto aikštėje


Pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonija. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams suteikė pirmąjį karininko – leitenanto laipsnį.
 
Penktadienį Simono Daukanto aikštėje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje Tėvynei prisiekė 48 ką tik studijas akademijoje pabaigę kariūnai. Jie bus paskirti tarnauti į įvairius Lietuvos kariuomenės dalinius, kur pradės savo karininko karjerą.
 
„Savo laisvu apsisprendimu jaunieji Lietuvos karininkai atspindi nesutraukomus visuomenės ir valstybės saitus, perduodamus iš kartos į kartą. Iš praeities semdamiesi stiprybės, jie stovi Tėvynės sargyboje, kaip prieš juos stovėjo daugelis pirmtakų kartų”, – sakė prezidentas.
 
Pasak šalies vadovo, pirmojo karininkų laipsnio suteikimo ceremonija – puiki proga prisiminti ir įvertinti, koks svarbus yra pilietiškumo ir patriotizmo ugdymas, žadinantis piliečių pasiryžimą ginti savo šalį.
 
„Visų mūsų, Lietuvos žmonių, pareiga yra sutelktai dirbti, kad mūsų šalis būtų stipri, teisinga ir atspari. Turime mažinti visuomenėje tvyrančias įtampas, siekti taikaus sugyvenimo ir stiprinti pasitikėjimą vieni kitais”, – sakė prezidentas, priminęs, kad Lietuvos kariuomenė yra viena labiausiai gerbiamų valstybės institucijų, ir tokia turi likti ateityje.
 
28-oji Lietuvos karo akademijos absolventų laida, 44 vaikinai ir 4 merginos, prisiekė ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei, negailėdami jėgų ir gyvybės ginti Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę.
 
Šalies vadovas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams palinkėjo visada tvirtai remtis į gimtąją žemę ir jos žmones.
„Tegul meilė Lietuvos Jus veda pirmyn, tegul įkvepia Jus dideliems darbams ir niekada neapleidžia”, – sakė prezidentas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.03; 07:22
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *