Ispanijoje – demonstracija prieš amnestiją katalonų separatistams


Ispanijoje vyko demonstracija prieš amnestiją katalonų separatistams. EPA-ELTA nuotr.

Madridas, rugsėjo 24 d. (dpa-ELTA). Tūkstančiai ispanų sekmadienį protestavo prieš galimą amnestiją katalonų separatistams, kurie 2017 m. nesėkmingai siekė Katalonijos atsiskyrimo nuo Ispanijos, informuoja dpa.
 
Teigiama, kad laikinojo Ispanijos premjero Pedro Sanchezo Socialistų darbininkų partija (PSOE) svarsto pasiūlyti katalonų separatistams amnestiją mainais į jų paramą formuojant vyriausybę.
 
Protestuotojai rinkosi į Pilypo II aikštę Madride, kad išreikštų savo nepritarimą bet kokiems susitarimams su katalonų separatistais. Žmones protestuoti sukvietė konservatyvi Liaudies partija (PP), vadovaujama opozicijos lyderio Alberto Nunezo Feijoo.
 
Liaudies partija paskelbė, kad demonstracijoje dalyvavo daugiau nei 30 000 žmonių. Tarp jų buvo A. N. Feijoo ir buvę Ispanijos premjerai – Mariano Rajoyus ir Jose Maria Aznaras. Jie teigia, kad bet kokia separatistų amnestija prieštarautų konstitucijai ir įstatymo viršenybei. Tačiau laikinasis Ispanijos premjeras P. Sanchezas sako, kad konservatorių opozicija tiesiog nepatenkinta tuo, kad šalies vyriausybei ir toliau vadovauja socialistai.
 
„Atleiskite, bet ir toliau bus socialistų vyriausybė“, – P. Sanchezas, užimantis premjero postą nuo 2018 m., sakė renginio metu katalonų mieste Pineda de Gava netoli Barselonos.
 
Protestas Madride surengtas likus trims dienoms iki balsavimo žemesniuose parlamento rūbuose dėl Liaudies partijos lyderio A. N. Feijoo kandidatūros į premjero postą.
 
Tačiau manoma, kad jis netaps premjeru, nes nesugebėjo užsitikrinti pakankamai paramos. Dabar PP neva sutelkė dėmesį į tai, kaip sutrukdyti P. Sanchezui suformuoti koaliciją.
 
Po liepos mėnesį vykusių rinkimų PP užsitikrino daugiausiai vietų parlamente, tačiau nei viena frakcija neturi akivaizdaus kelio link vyriausybės suformavimo.
 
Beveik neabejotina, kad P. Sanchezo Socialistų darbininkų partijai reiktų katalonų partijų paramos, įskaitant separatistų lyderio Carles‘o Puigdemont‘o partiją „Kartu už Kataloniją“ (Junts).
 
C. Puigdemont‘as išvyko gyventi į Belgiją, kad išvengtų kriminalinių kaltinimų Ispanijoje dėl savo vaidmens 2017 m. nesėkmingai siekus Katalonijos atsiskyrimo nuo Ispanijos.
 
Jo partija reikalauja amnestijos ne tik savo lyderiui, bet ir kitiems politikams, kurie nesėkmingai siekė Katalonijos nepriklausomybės.
 
Karolis Broga (DPA)
 
2023.09.25; 08:42
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *