Italijos misija prieš IS: Pentagonas įsiutęs dėl informacijos nutekėjimo


Esama įtarimų, kad pranešimas, jog Italija dalyvaus bombardavimuose prieš IS Irake, buvo paskelbtas, siekiant išvengti dalyvavimo šioje misijoje, rašo Antonela Rampino laikraštyje La Stampa.

Pentagono vadovas Eštonas Karteris, vos tik atskridęs į Romą pakeliui į NATO ministrų posėdį, buvo pirmasis, kuris suprato, kaip krypsta reikalai. 

Kai septintą valandą ryto jis sužinojo, kad pasklido naujiena, jog Italija netrukus aktyviai dalyvaus bombarduojant IS Irake, jis buvo labai nepatenkintas, rašo korespondentė.

„Jis to nesitikėjo“, – pasakoja šaltinis, po kurio laiko susitikęs su Amerikos ministru. JAV gynybos ministras, kurį Italija primygtinai kvietė stabtelėti Romoje, iškart suprato, kad dėl susidariusios situacijos planų realizavimas gali sulėtėti. Ir kad susitikęs su Italijos gynybos ministru ir Respublikos prezidentu jis išgirs, jog parlamentas neišvengiamai privalo dalyvauti priimant sprendimą šiuo klausimu, sakoma straipsnyje.

Iš tikrųjų, jeigu nekreipsime dėmesio į triukšmą dėl informacijos nutekėjimo, visos Romos valdžios institucijos jau keletą savaičių žinojo, jog amerikiečiai norėtų, kad Italija pereitų į “kovinį“ lygmenį, dalyvaudama Vašingtono vadovaujamoje koalicijoje prieš kalifatą. Žinojo, kad tas dalyvavimas grindžiamas Irako vyriausybės pagalbos prašymu, o ne JTO rezoliucija, ir kad tas klausimas tikriausiai bus svarstomas derybose su gynybos ministre Roberta Pinoti ir prezidentu Serdžijum Matarela, Italijos karinių pajėgų aukščiausiuoju vadu, rašo korespondentė.

Tačiau dabar visi suko galvas: kas nutekino informaciją? URM nelabai valdo temą, gynybos ministerijai iki tol tai visiškai nerūpėjo, nes Italijos kariškiai tik laimėtų, nes būtų tik pagerintas statusas, padidintos lėšos ir priėjimas prie informacijos apie misiją.

Be abejo, nutekinti informaciją galėjo bet kuri žinyba. Šiaip ar taip, tokios svarbios informacijos nutekinimas, kad ir kas tai būtų padaręs, buvo mėginimas neleisti, kad Italijos Tornadai dalyvautų kovinėse operacijos Irako padangėje, rašo korespondentė.

Šaltinis: La Stampa

2015.10.10; 04:25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *