Italijos Senato pirmininku išrinktas Musolinio gerbėjas I. La Russa


Italijos Senato pirmininku išrinktas Musolinio gerbėjas I. La Russa. EPA-ELTA nuotr.

Roma, spalio 13 d. (dpa-ELTA). Kraštutinių dešiniųjų politikas Ignazio La Russa, kurio namų svetainėje stovi Italijos fašistinio diktatoriaus Benito Mussolinio statula, ketvirtadienį per naujojo Italijos parlamento atidarymo sesiją buvo išrinktas Senato pirmininku.
 
Būdamas mažesniųjų iš dvejų rūmų Romoje vadovu, 75 metų senatorius užima antrąsias aukščiausias pareigas respublikoje po prezidento.
 
I. La Russa yra radikalios kraštutinių dešiniųjų partijos „Italijos broliai“ pirmininkės Giorgios Meloni kolega. Ji, kaip tikimasi, artimiausiomis dienomis taps šalies ministre pirmininke. O jis buvo pageidaujamas G. Meloni kandidatas į Senato pirmininko pareigas.
 
I. La Russa – prieštaringai vertinamas politikas, be kita ko, ir dėl savo pasisakymų apie Italijos istoriją ir fašizmą. Per rinkimų kampaniją jis teigė, kad visi italai yra „Dučės paveldėtojai“. „Dučė“ buvo B. Musolinio pravardė, reiškianti „Vadas“.
 
Per koronaviruso pandemiją socialinėje žiniasklaidoje jis patarė italams liautis spaudus rankas, o vietoj to atilikti fašistų „romėnų pasveikinimą“, kuris yra analogiškas Hitlerio pasveikinimui nacistinėje Vokietijoje.
 
Prieš ketverius metus viename interviu I. La Russa išdidžiai rodė savo namų svetainę su fašistiniais suvenyrais ir B. Musolinio statula.
I. La Russa per Senato pirmininko rinkimus gavo 116 balsų. Reikiama absoliuti dauguma iš 206 senatorių buvo 104.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.10.14; 07:24
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *