Įvertino Agnės Širinskienės perbėgimą: atrodo keistokai


Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, „valstietės“ Agnės Širinskienės apsisprendimas pereiti į „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją Seime yra keistas. Vis dėlto, teigia premjeras, politikė yra įvertinusi galimas pasekmes.
 
„Kiekvienas politikas, kuris daro sprendimus, tuos sprendimus daro turbūt įvertindamas visas galimas pasekmes ir naudas. Ar tokia auka buvo reikalinga ir kiek ji kainuos vienam ar kitam politikui – ateitis parodys“, – antradienį Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.
 
Pasak jo, jis supranta, kad toks A. Širinskienės sprendimas buvo padarytas siekiant išsaugoti Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją, tačiau, teigė premjeras, toks manevras jam atrodo keistas.
 
„Atrodo keistokai, švelniai tariant“, – sakė S. Skvernelis.
 
Pasak jo, tokį perbėgimą į kitą frakciją gali pateisinti nebent faktas, kad frakcija pakeitė pavadinimą.
 
„Ji yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė ir dabar bus kitos politinės jėgos frakcijoje. Na, tiesa, pavadinimas frakcijos pasikeitė, tai gal kažkiek švelnina situaciją“, – sakė ministras pirmininkas.
 
Antradienį Seimo narė „valstietė“ A.Širinskienė nutarė jungtis prie „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos, kuri pakeitė pavadinimą ir nuo šiol vadinsis „Suvereni Lietuva“.
 
„Sprendimą jūs žinote, aš prisijungsiu prie „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos. Tai yra svarbu norint sukurti Seime ir teisinę daugumą, nes Statutas sako, kad daugumą Seime sudaro frakcijos, kurių partijos yra pasirašiusios koalicijos sutartį“, – antradienį žurnalistams sakė A. Širinskienė.
 
Pasak jos, ji lankysis ir „valstiečių“, ir „tvarkiečių“ frakcijoje. „Manau, kad ir širdimi, ir fiziškai išliksiu Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje“, – sakė ji.
 
„Darbiečiui“ Valentinui Bukauskui palikus frakciją“ Tvarka ir teisingumas“, nebeliko šios 7 narius turėjusios frakcijos. Pagal Seimo Statutą, frakciją gali sudaryti ne mažiau kaip 7 Seimo nariai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.10; 03:00
print