Įvykdyta paskutinė federalinė mirties bausmė D. Trumpo kadencijos metu


JAV šeštadienio paryčiais įvykdyta 13-oji ir paskutinioji federalinė mirties bausmė prezidento Donaldo Trumpo kadencijos metu. Vos po kelių dienų Baltuosius rūmus perims demokratas Joe Bidenas, kuris nepritaria mirties bausmėms.
 
Indianos valstijos Tere Hoto miesto federaliniuose pataisos namuose 48-erių metų amžiaus juodaodžiui Dustinui Higgsui buvo suleista mirtina injekcija, praėjus vos kelioms valandoms po Aukščiausiojo teismo sprendimo atmesti prašymą atidėti jo mirties bausmę.
 
D. Higgsas kartu su dviem draugais 1996 m. sausį į savo butą netoli Vašingtono pasikvietė tris jaunas merginas. Kai viena iš jų D. Higgsą atstūmė, šis pasisiūlė moteris parvežti namo. Tačiau pakeliui jis sustojo nuošaliame užmiesčio gamtos draustinyje ir liepė vienam iš savo draugų nušauti visas tris moteris.
 
D. Higgsas 2000 m. buvo nuteistas mirties bausme dėl pagrobimo ir žmogžudystės. Kitas vyriškis, kuris nuspaudė gaiduką, buvo įkalintas iki gyvos galvos be galimybės būti paleistam lygtinai.
 
„Neobjektyvu ir neteisinga D. Higgsą nubausti griežtesne bausme nei tikrąjį žudiką“, – teigė nuteistojo advokatas Shawnas Nolanas, prašydamas prezidento D. Trumpo vyrui suteikti malonę.
 
Tačiau atkakliai mirties bausmes ginantis respublikonų prezidentas prašymą ignoravo, o jo administracija netgi kreipėsi į teismą, siekdama paspartinti nuosprendį, kad šią mirties bausmę būtų spėta įvykdyti iki D. Trumpo kadencijos pabaigos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.16; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *