Izraelis baiminosi, kad 1968 metais sovietų kariuomenė nuskandino povandeninį laivą „Dakar”


Izraelio valdininkai ir kariškiai, sutrikę dėl 1968 metais netikėtai dingusio submarino "Dakar", būgštavo, ar jis nebuvo nuskandintas Sovietų kariuomenės, patruliavusios Viduržemio jūroje, rašo "The Times of Israel", remdamasis dokumentais, pateiktais per 45-ąsias katastrofos metines.

Izraelio povandeninis laivas dingo 1968 metų sausio 25 dieną, ir visi 69 jo ekipažo nariai žuvo. Submarino liekanos rastos tik 1999 metais gelmėse tarp Kretos ir Kipro salų.

Šešiolika dokumentų, kuriuos praeitą savaitę buvo leista paskelbti, liudija, kaip buvo sutrikę valdininkai dingus povandeniniam laivui, kai jo buvo ieškoma. „Dokumentai nenušviečia tikslios priežasties, kodėl dingo Dakar‘as, ji lieka neapibrėžta“, – pažymi straipsnio autorius Joshua Davidovich.

„Povandeninis laivas galėjo būti nuskandintas Sovietų kariuomenės, be išankstinio ketinimo, – sakė ministrų kabineto posėdyje tuometis Izraelio KJP vadas Šlomas Harelis. – Gal jie pagalvojo, kad submarinas rengiasi juos atakuoti, bet tai tik prielaida“.

Iš kitų galimų priežasčių buvo minimos techninės ar žmonių klaidos bei susidūrimas su kitu laivu.

Šaltinis: "The Times of Israel"

2013.03.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *