J. Bideno sūnus Hunteris pripažino kaltę dėl mokestinių nusikaltimų ir ginklo laikymo


Hunter Biden – viešojoje facebooko erdvėje

Vašingtonas, birželio 20 d. (AFP-ELTA). JAV prezidento Joe Bideno sūnus Hunteris sutiko pripažinti savo kaltę pagal du punktus nesumokėjus federalinio pajamų mokesčio ir prisipažino neteisėtai turėjęs ginklą, antradienį pranešė prokurorai.
 
H. Bidenas, kurio verslo reikalus jau daug metų puola respublikonų įstatymų leidėjai, prisipažino turėjęs šaunamąjį ginklą, nors vartojo narkotikus. Susitarimą dėl kaltės pripažinimo, sudarytą tarp 53 metų H. Bideno ir JAV prokuratūros jo gimtojoje Delavero valstijoje, dar turės patvirtinti federalinis teisėjas. Tikėtina, kad prezidento sūnui nebus skirta jokia laisvės atėmimo bausmė.
 
Prezidentas J. Bidenas ir jo žmona Jill paskelbė trumpą pareiškimą. „Prezidentas ir pirmoji ponia myli savo sūnų ir palaiko jo pastangas atkurti savo gyvenimą, – sakė Baltųjų rūmų atstovas spaudai Ianas Samsas. – Daugiau komentarų neturėsime“.
 
JAV prokuroras Davidas Weissas sakė, kad H. Bidenas sutiko pripažinti savo kaltę dėl „dviejų kaltinimų sąmoningu federalinio pajamų mokesčio nemokėjimu“. Kaip teigiama kaltinimuose, H. Bidenas laiku nepateikė mokesčių deklaracijų apie 2017 ir 2018 metais gautas daugiau kaip 1,5 mln. dolerių pajamas. Tais metais jis turėjo sumokėti po daugiau kaip 100 000 dolerių mokesčių nuo šių pajamų. Už kiekvieną kaltinimą gresia iki 12 mėnesių kalėjimo ir bauda iki 100 000 JAV dolerių, t. y. dvigubai didesnė nei ta, kurią jis galėjo gauti pažeisdamas įstatymą.
 
D. Weissas sakė, kad H. Bidenui taip pat pateiktas vienas kaltinimas dėl „šaunamojo ginklo laikymo kaip asmeniui, kuris neteisėtai vartoja ar turi priklausomybę nuo kontroliuojamos (narkotinės – red.) medžiagos“. H. Bidenas yra prisipažinęs, kad praeityje kovojo su priklausomybe nuo narkotikų. Jis nebus persekiojamas dėl ginklo laikymo, bet dalyvaus vadinamojoje „ikiteisminio nukreipimo programoje“, kuri dažnai apima konsultavimą arba reabilitaciją.
 
Buvęs prezidentas respublikonas Donaldas Trumpas, kuriam gresia kaltinimai nusikalstama veika dėl netinkamo valstybės paslapčių tvarkymo, H. Bideno ir prokurorų susitarimą pavadino „paprasčiausia bauda už eismo taisyklių pažeidimą“. „Mūsų sistema yra sugedusi!“ – D. Trumpas teigė įraše savo platformoje „Truth Social“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2023.06.21; 05:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *