Japonijos imperatorius pirmojo valstybinio vizito atvyko į Indoneziją


Japonijos imperatorius Naruhito su imperatoriene Masako. EPA – ELTA foto

Džakarta, birželio 17 d. (AFP-ELTA). Japonijos imperatorius Naruhito su imperatoriene Masako šeštadienį atvyko į Indonezijos sostinę Džakartą su pirmuoju valstybiniu vizitu nuo tada, kai 2019 metais įžengė į Chrizantemų sostą.
 
Per birželio 17-23 d. kelionę į didžiausią Pietryčių Azijos ekonomiką numatytas susitikimas su Indonezijos prezidentu Joko Widodo į pietus nuo Džakartos esančiuose rūmuose ir apsilankymas karių kapinėse, pagerbiant Indonezijos ir Japonijos karius.
 
Japonija valdė Indoneziją daugiau nei trejus metus Antrojo pasaulinio karo metu ir po jo, be kovos užgrobdama ją iš Nyderlandų Rytų Indijos ir sugriaudama olandų pranašumo įvaizdį.
 
Karo pabaigoje, 1945 metais, Japonijos kapituliacija atvėrė kelią Indonezijos nepriklausomybei, nepaisant olandų bandymų susigrąžinti buvusią koloniją.
 
„Po karo Japonija stengėsi visomis išgalėmis prisidėti prie tarptautinės taikos ir klestėjimo kartu su Azijos šalimis, įskaitant Indoneziją, – ketvirtadienį žurnalistams prieš kelionę sakė Naruhito. – Remdamasis šalių diplomatijos istorija, tikiuosi, kad šis vizitas padės sustiprinti draugiškus mūsų tautų santykius.“
 
Imperatoriškoji pora aplankys karių kapines pietų Džakartoje, kur palaidoti 28 buvę japonų kariai, 1945-1949 m. gyvenę ir kovoję už Džakartą Indonezijos nepriklausomybės kare.
 
Jie taip pat aplankys naująją greitojo viešojo transporto (MRT) traukinių depą, pastatytą su Japonijos pagalba sostinėje, ir Tokijo finansuotą siurblinę, kuri apsaugo nuo potvynių.
 
Imperatorius, be kelionės į centrinį Javos miestą Džokjakartą, ketina aplankyti Borobudurą, didžiausią pasaulyje budistų šventyklą.
 
Imperatoriškoji pora palaipsniui atnaujina visuomenines pareigas po COVID-19 pandemijos.
 
Pernai Japonijos imperatorius su imperatoriene Masako pirmą kartą po to, kai įžengė į sostą, išvyko į užsienį dalyvauti karalienės Elžbietos II laidotuvėse Londone.
 
Ankstesni Japonijos monarchai Indonezijoje lankėsi 1962 ir 1991 metais.
 
Rita Vidugirienė (ELTA)
 
2023.06.18; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *