Japonijos Osakos miesto meras Toru Hasimoto pareiškė, kad „viešnamiai per antrąjį pasaulinį karą Japonijos okupuotose teritorijose buvo būtini“, rašo Vokietijos leidinys "Die Welt".
Miesto galva užtikrino, jog „moterų paguodos“ paslaugos (prostitution) buvo reikalingos, kad kareiviai galėtų pailsėti esant sunkioms karo aplinkybėms.
„Kai kulkos skraido tarsi lietus ir vėjas, kareivis nuolat rizikuoja netekti gyvybės, – pareiškė politikas ir pridūrė: – Kiekvienas tai gali suprasti“.
Toru Hasimoto yra vienas iš Japonijos atgimimo partijos įkūrėjų“, – sakoma straipsnyje.
Be to, politikas išsakė abejones, ar moterys viešnamiuose buvo laikytos per prievartą. Pasak mero, „nėra jokių įrodymų“. Kaip žinoma, analogiškos nuomonės laikosi ir šalies ministras pirmininkas Sindzo Abe. T.Hasimoto taip pat pareiškė, kad karo metu seksualinių vergių paslaugomis naudojosi ir kitos valstybės, kad „tai karo tragedija, o išgyvenę dabar naudojasi Japonijos palankumu“.
Specialistų vertinimu, ketvirtajame ir penktajame dešimtmečiuose Japonijos kariniuose viešnamiuose per prievartą buvo laikoma apie 200 tūkstančių moterų iš Korėjos, Kinijos, Tailando, Indonezijos ir Filipinų, sakoma straipsnyje.
1993-aisiais ir 2007-aisiais metais Japonijos valdžia oficialiai pripažino, kad karo metais egzistavo seksualinė vergovė ir už tai atsiprašė. Tačiau, nepaisant to, sprendimo dėl piniginių kompensacijų aukoms taip ir nepriėmė.
Šis atvejis – tai jau ne pirmas T.Hasimoto pasisakymas antrojo pasaulinio karo tema, pabrėžia "Die Welt".
Beje, premjeras Sindzo Abe ėjo dar toliau: 2013 metų balandį valstybės vadovas išdėstė abejones, ar apskritai galima šalies elgesį karo metu vertinti kaip „agresiją“.
Šaltinis: "Die Welt"
2013.06.08