Jautri širdis gerai, bet reikia turėti ir proto


Labai liūdna, bet pabėgėlių problemos negali nustelbti net lietuvių pergalė prieš serbus: garantuotas sidabras, beveik ranka pasiekiamas auksas!Kaip bepasibaigtų finalinės rungtynės, Lietuva pasiekė reikšmingą pargalę.

Deja, to negalima pasakyti apie Europos Sąjungą: kaip Merkel beskirstytų pabėgėlius – prievarta ar gera valia – Europos pralaimėjimas neišvengiamas. Dar ne sutriuškinimas, bet smūgis žemiau juostos akivaizdus. Valios atsigauti, atsikvošėti, susiorientuoti gali ir neužtekti.

Jautri širdis gerai, tačiau reikia turėti ir šiek tiek proto. Europos Sąjungai jo aiškiai nepakanka. Rytų Europa šiuo atžvilgiu jo turi daugiau už sentimentalius, tingius, savanaudiškus „tikruosius europiečius“.

Taip – savanaudiškus, kaip paradoksaliai tai beskambėtų. Rumunijoje, girdėjau, beveik nebeliko gydytojų – jie sugužėjo į Vokietiją, kur dešimteriopai didesni atlyginimai. Mes nekalti, kad aukštos kvalifikacijos specialistai mus labiau vertina! Ar čia ne savanaudiškumas? Ne tik rumunai, bulgarai, bet ir mes, lietuviai, latviai dėl tokio savanaudiškumo praradome daug specialistų. Neteko girdėti, kad vokiečiai, švedai, norvegai ir kiti Europos Sąjungos turtuoliai būtų dėl to susirūpinę. Jūsų tautų kraujuojančios žaizdos – jūsų pačių reikalas!

Tai gal dabar pabėgėliai – jūsų reikalas? Jūs tokie patrauklūs, jautrūs: klokite tuos milijardus, kuriuos sukaupėte išnaudodami pigią neturtingų šalių „darbo jėgą“ ir kiškite į kiaurą maišą. Už viską anksčiau ar vėliau reikia sumokėti.

Gal dabar atėjo mūsų eilė atstatyti pusiausvyrą? Mes pasiliksime tik aukštos kvalifikacijos specialistus, o jums paliksime veltėdžius, lengvo gyvenimo ieškotojus, riaušininkus. Jūs turtingi – išmaitinsite, išsivalysite apšnerkštus parkus, užsilaižysite teroristų padarytas žaizdas. Juk taip norėjote būti jautrūs ir supratingi! Įsileiskite juos į savo šeimas, tapkite jų valios ir užgaidų vykdytojais. Prasitarėte, kad geriau jau palestiniečiai, nei Rytų europiečiai.

Kasdien vis labiau aiškėja: tikrų karo pabėgėlių tose miniose – mažuma. Iš tiesų tai naujas „žaliųjų žmogeliukų“ pavidalas, naujas puolamasis ginklas, pavojingesnis už tankus, nes tankus galima sunaikinti prieštankinėm patrankom. O kaip įveikti žmones, kurie nepripažįsta jokių pareigų ir žino tik teises? Kaip priversti lengvos duonos ieškotoją svečiuose paisyti šeimininko norų, gerbti jo papročius? Labai sunku. Turtingųjų europiečių patirtis rodo –  beveik neįmanoma.

Nesuprantu, kodėl būtina juos integruoti? Kodėl jiems aiškiai nepasakoma: gaunate tik laikiną prieglobstį, anksčiau ar vėliau privalėsite grįžti į tėvynę? Negalima leisti, kad jų problemas spręstų kiti, pagal savo supratimą.

Mums vis įkyriai kartojama banalybė: jūs bijote musulmonų, nes apie juos nieko nežinote. Mes bijome gudriai parengto antplūdžio, kaip bijoma cunamio, taifūno, žemės drebėjimo. Europoje dabar ir siautėja visos šios stichijos, tik kolei kas sukeltos ne klimato kaitos, o trumparegių politikų. Nemanau, kad iš pat pradžių jie žinojo, kokios bus pasekmės.

Politikai beveik visada prašauna pro šalį. Vieni prašauna, kiti tuo pasinaudoja. Kam dabar labai naudingas chaosas, apėmęs visą Europą? Ir asilui aišku. Kai poniai Merkel pritruks palapinių, kai salės ir stadionai bus perpildyti musulmonais, kurių „mes nepažįstame“, kai Rytų ir Vakarų Europa atsitvers spygliuotomis tvoromis… Štai tada ponas Putleris be didesnio vargo galės vaduoti Baltijos valstybių rusakalbius, ir Vakarų Europa to tiesiog nepastebės.  

Nuotraukoje: Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

2015.09.20; 10:32        

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *