JAV artėja prie prekybos susitarimo su Kinija


Vašingtonas ir Pekinas „juda pirmyn“ derybose dėl esminių prekybos karo klausimų, tačiau diskusijos bus tęsiamos ir toliau, po aukšto rango pareigūnų pokalbio telefonu pranešė JAV prekybos įgaliotinio tarnyba.
 
Prezidentas Donaldas Trumpas prieš dvi savaites paskelbė apie didelę pergalę kovoje su Kinija. Pasak jo, ekonominės galiūnės jau beveik pasirašė „reikšmingą pirmosios fazės susitarimą“.
 
Tiesa, kol kas nepateikiama detalių apie būsimą prekybos susitarimą, abi pusės taip pat neskuba atšaukti muitų šimtų milijardų dolerių vertės prekėms.
 
JAV prekybos įgaliotinis Robertas Lighthizeris ir iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas telefonu kalbėjosi su Kinijos vicepremjeru Liu He. Pareigūnai aptarė „JAV ir Kinijos prekybos sutarties pirmąją fazę“.
 
„Jie juda pirmyn dėl kai kurių klausimų, abi pusės jau beveik sutarė dėl tam tikrų sutarties dalių“, – sakoma pranešime.
 
„Diskusijos bus tęsiamos viceministrų lygyje, vadovai artimiausioje ateityje vėl pasikalbės telefonu“, – teigiama Prekybos įgaliotinio tarnybos pranešime.
 
D. Trumpas anksčiau tvirtino, esą Kinija pažadėjo įsigyti daugiau JAV žemės ūkio produkcijos, o susitarime aptariami ir intelektinės nuosavybės, finansinių paslaugų bei valiutų klausimai.
 
Baltieji rūmai atidėjo muitų didinimą 250 mlrd. dolerių vertės kiniškoms prekėms, tačiau gruodį įsigaliojančių 15 proc. muitų tarifų 150 mlrd. dolerių vertės prekėms atšaukti neketinama.
 
Pats D. Trumpas dalinį prekybos susitarimą su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu tikisi pasirašyti Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono ekonominio bendradarbiavimo (APEC) forume, vyksiančiame lapkričio viduryje Čilės sostinėje Santjage.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.26; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *