Kalifornijos valstijoje siaučia miškų gaisrai


Maždaug 50 tūkst. žmonių ketvirtadienį buvo nurodyta palikti savo namus, esančius į šiaurę nuo Los Andželo, kai kilo ir įsisiautėjo greitai plintantis miško gaisras.
 
Miško gaisras, vadinamas „Tick Fire“, įsiplieskė ankstyvą ketvirtadienio popietę netoli Santa Klaritos miesto, esančio už 65 km į šiaurę nuo Los Andželo, ir itin greitai išdegino 2 023 hektarų plotą.
 
Liepsnos sudegino kelis namus ir kitus pastatus bei privertė uždaryti kai kuriuos kelius. Su ugnimi kovojo apie 500 ugniagesių, o jiems talkino vandenį purškiantys lėktuvai ir sraigtasparniai. Pranešimų apie sužalotus žmones negauta.
 
Šis miško gaisras įsiplieskė, kai didžiojoje JAV Kalifornijos valstijos dalyje jau galiojo aukščiausias pavojaus laipsnis dėl gūsingų vėjų, aukštos oro temperatūros ir mažos drėgmės, nes tai yra palankios sąlygos miškų gaisrams.
 
Be kita ko, Los Andželo apygardoje tuo pačiu metu siautėja ir keli kiti miškų gaisrai. Šiaurinėje Kalifornijos valstijos dalyje maždaug 2 000 žmonių nurodyta evakuotis iš kaimo vietovės Sonomos apygardoje dėl trečiadienį įsiplieskusio didžiulio gaisro, vadinamo „Kincade Fire“.
 
Šio gaisro liepsnos apėmė 10 000 akrų plotą Sonomos apygardoje ir dar nebuvo suvaldytas. Liepsnas, judančias pietų kryptimi, kursto stiprūs vėjai.
Pernai Kalifornijoje miškų gaisrai pražudė apie 100 žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.26; 00:35
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *