JAV Atstovų rūmų komitetas pritarė sankcijoms „Nord Stream 2“


JAV Atstovų rūmų Užsienio reikalų komitetas vienbalsiai pritarė įstatymo projektui, pagal kurį būtų įvedamos sankcijos Rusijos tiesiamiems dujotiekiams „Nord Stream 2“ ir „TurkStream“.
 
„Vienbalsiu sprendimu iniciatyvos su pateiktomis pataisomis buvo perduotos Atstovų rūmams“, – po posėdžio sakė komiteto pirmininkas Elliotas Engelas.
 
Sankcijų rusiškiems dujotiekių projektams įstatymą birželio 11 d. pateikė Atstovų rūmų narys Adamas Kinzingeris.
 
Pagal sankcijų projektą, JAV įves sankcijas keliems laivams, susijusiems su rusiškų energetikos vamzdynų tiesimu, įskaitant „Nord Stream 2“.
 
„Mano įstatymo projektas įveda tikslines sankcijas vamzdžių klojimo laivams, siekiant sustabdyti dujotiekių „Nord Stream 2“ ir „TurkStream“ tiesimą“, – tikino A. Kinzingeris. Pasak jo, šiam sankcijų paketui pritaria tiek respublikonai, tiek demokratai.
 
Toks pat įstatymo projektas gegužę buvo pateiktas JAV Senatui. Jei jam pritars ir Atstovų rūmai, ir Senatas, o prezidentas Donaldas Trumpas įstatymo nevetuos, sankcijos rusiškiems dujotiekiams bus įvestos.
 
ELTA jau skelbė, kad 50 proc. „Nord Stream 2“ akcijų valdo Rusijos dujų koncernas „Gazprom“. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto ir valdys taip pat pusę dujotiekį administruojančios bendrovės akcijų.
 
Iš dviejų 1230 km ilgio gijų sudarytas dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.28; 07:34
 
print