JAV išslaptino J. Khashoggio nužudymo ataskaitą


Disidentas, rašytojas ir žurnalistas Jamalis Khashoggis. EPA – ELTA nuotr.

JAV penktadienį išslaptino žvalgybos ataskaitą, kurioje atskleidžiama, kad Saudo Arabijos sosto įpėdinis Mohammedas bin Salmanas davė įsakymą nužudyti Jamalą Khashoggį, JAV gyvenusį rašytoją, žurnalistą, kurio žūtis sukėlė didžiulį pasipiktinimą.
 
JAV prezidento Joe Bideno administracijos paskelbtoje iš dalies įslaptintoje dvejų metų senumo ataskaitoje JAV žvalgybos tarnybos priėjo išvadą, kad princas „patvirtino operaciją Stambule, Turkijoje, per kurią turėjo būti suimtas arba nužudytas Saudo Arabijos žurnalistas J. Khashoggis”.
 
„Nuo 2017 m. sosto įpėdinis visiškai kontroliavo šalies saugumo ir žvalgybos operacijas, taigi, labai abejotina, kad Saudo Arabijos pareigūnai būtų vykdę tokio pobūdžio operaciją be sosto įpėdinio patvirtinimo“, – teigiama ataskaitoje.
 
Ataskaitoje įvardijami 15 grupės narių, kurie nuvyko į Stambulą. Ataskaitoje taip pat teigiama, kad labai tikėtina, jog jie dalyvavo nužudyme. Vis dėlto neaišku, ar šie asmenys žinoję, kad operacija pasibaigs J. Khashoggio mirtimi.
 
„Sosto įpėdinis J. Khashoggį laiko grėsme karalystei ir pritarė smurtiniams veiksmams, jei jų prireiktų, kad jis būtų nutildytas“, – sakoma ataskaitoje.
 
J. Khashoggis, kuris kritiškai atsiliepė apie princą M. bin Salmaną savo straipsniuose laikraštyje „The Washington Post“, buvo įviliotas į Saudo Arabijos konsulatą Stambule, kad užpildytų santuokos dokumentus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.27; 08:26
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *