Moldovos separatistinio Uždniestrės regiono komunistų partijos vadovas rastas negyvas


Rankoje – peilis. Slaptai.lt foto

Kišiniovas, liepos 17 d. (AFP-ELTA). Moldovos separatistinio Uždniestrės regiono opozicinės partijos lyderis rastas negyvas, pirmadienį pranešė valdžios institucijos.
 
Regiono vidaus reikalų ministerija pranešė, kad 47 metų Olego Choržano kūnas buvo rastas jo namuose netoli pagrindinio Uždniestrės miesto Tiraspolio. Ministerija nenurodė, kaip jis mirė, tačiau teigė, kad ant jo kūno buvo „smurtinės mirties požymių“.
 
O. Choržanas buvo Uždniestrės komunistų partijos lyderis ir pasisakė už glaudesnius ryšius su Rusija. „Olego Choržano žmona rado jo kūną viename iš kambarių, šalia atidaryto seifo. Seifas tuščias“, – sakoma ministerijos pranešime.
 
Moldovos policija teigė, kad O. Choržanas buvo nušautas, o regiono tyrėjai nurodė, kad vyro kakle ir nugaroje buvo „daugybinės durtinės žaizdos“, taip pat galvos sužalojimai. Tyrėjai sakė, kad nusikaltimas buvo įvykdytas naktį iš liepos 16 į 17 dieną, o kaip galimą motyvą nurodė apiplėšimą.
 
Portalas „Svoboda“ pranešė, jog Rusijos komunistų partijos vadovas Genadijus Ziuganovas pareikalavo, kad nedelsiant būtų pradėtas tyrimas ir išsiaiškinta, kodėl žuvo „mūsų bendražygis, Uždniestrės komunistų partijos vadovas Olegas Choržanas“.
 
47 metų O. Choržanas Uždniestrės komunistų partijai vadovavo nuo 2003 metų. Jis kaltino regiono valdžios institucijas „marionetiškumu“ ir reikalavo didinti Rusijos politinį ir ekonominį buvimą Uždniestrėje.
 
2018 metais jis buvo nuteistas 4,5 metų kalėjimo dėl valdžios atstovo įžeidimo ir smurto naudojimo. Praėjusių metų gruodį O. Choržanas buvo paleistas į laisvę.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2023.07.18; 07:20
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *