V. Putinas ataką prieš Krymo tiltą pavadino „teroristine“


Dega Krymo tiltas. EPA – ELTA foto

Maskva, liepos 17 d. (AFP-ELTA). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pastarąją ataką prieš Krymo tiltą pavadino „teroristine“ ir paragino sustiprinti šio objekto saugumą.
 
„Praėjusią naktį ant tilto buvo įvykdyta dar viena teroristinė ataka, – pirmadienį pareiškė V. Putinas. – Laukiu konkrečių siūlymų pagerinti šio strateginio, svarbaus transporto objekto saugumą.“
 
Prezidentas taip pat prakalbo apie atsaką. „Žinoma, bus Rusijos atsakas. Gynybos ministerija rengia atitinkamus siūlymus“, – nurodė V. Putinas.
Kiaulės snukis. Youtube.com
 
Rusijos pareigūnai dėl atakos kaltino Ukrainą. Jų teigimu, per išpuolį žuvo vyras ir žmona, o jų dukra buvo sužeista. Maskva tvirtino, kad ankstų pirmadienį į tiltą pataikė du dronai. Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios į Maskvos aneksuotą Krymą neskraido komerciniai lėktuvai. Dėl šios priežasties daugelis turistų iš Rusijos pusiasalį pasiekia būtent šiuo tiltu.
 
2022 m. spalį prieš objektą būta dar vienos atakos, kurios metu tiltas jau buvo pažeistas. Tada Maskva kaltę taip pat vertė Ukrainai, tačiau Kyjivas tai neigė.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2023.07.18; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *