JAV Luisvilio mieste policija sulaikė mažiausiai 24 demonstrantus


Luisvilio mieste – demonstracijos. EPA-ELTA nuotr.

JAV policija penktadienį pranešė apie mažiausiai 24 sulaikytus žmones per antrą protestų naktį Luisvilyje, kur protestuotojai išėjo į gatves, nes teisėjų kolegija nenuteisė baltaodžių policijos pareigūnų tiesiogiai už juodaodės Breonnos Taylor nužudymą jos pačios namuose.
 
B. Taylor mirtis tapo vienu esminių įvykių, paskatinusių žmones išeiti į gatves ir protestuoti prieš rasinę nelygybę JAV. Demonstrantai tvirtina, kad juodaodžiai, tokie kaip B. Taylor, kur kas dažniau žūva nuo policijos pareigūnų rankos nei kitų rasių atstovai, o patys pareigūnai dažnai išvengia teisingumo.
 
26-erių B. Taylor buvo nužudyta per policijos reidą savo bute. Per incidentą, baimindamasis plėšikų, B. Taylor vaikinas kartą iššovė turėtu ginklu, o po šūvio policijos pareigūnas nesitaikydamas iššovė 10 kartų.
 
Teisėjų kolegija policijos pareigūną nuteisė dėl neteisėto ginklo panaudojimo, tačiau išteisino jį dėl nužudymo, o tai sukėlė trečiadienį prasidėjusius protestus Luisvilyje. Nė vienas iš trijų byloje kaltintų policijos pareigūnų buvo nuteistas tiesiogiai už B. Taylor nužudymą.
 
Ketvirtadienį sulaikytiems žmonėms pareikšti kaltinimai surengus neteisėtą susibūrimą, nepaklusus pareigūnų įsakymui skirstytis ir surengus riaušes.
 
Demonstracijos iš Luisvilio išplito po visą šalį, panašiai, kaip gegužę, kai vyko protestai po George’o Floydo mirties.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.26; 06:54
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.