JAV pajėgų Europoje vadas: Rusijos įsiveržimo į Ukrainą tikimybė nėra didelė


Todas Woltersas. EPA – ELTA nuotr.

Tikimybė, kad Rusija užpuls Ukrainą, yra „žema arba vidutinė“, ketvirtadienį teigė JAV karinių pajėgų Europoje vadas, generolas Todas Woltersas, Maskvai telkiant pajėgas prie Ukrainos pasienio.
 
Pastarosiomis savaitėmis Rusija telkia karius ir karinę techniką prie Ukrainos sienų. Tai sukėlė Vakarų nerimą, o Jungtinės Valstijos pareiškė, kad karių skaičius yra didžiausias nuo 2014 m., kai prasidėjo karas Rytų Ukrainoje.
 
JAV Atstovų Rūmuose T. Woltersas sakė, kad regione padidėjusi įtampa „kelia didelį nerimą“.
 
Vis dėlto, kai parlamentaras generolo paprašė įvertinti Rusijos įsiveržimo į Ukrainą per artimiausias kelias savaites tikimybę, T. Woltersas tikino, kad ji yra „žema arba vidutinė“.
 
„Įvertinęs dabartines tendencijas, manau, kad tokio įvykio tikimybė mažės“, – sakė JAV Europos štabo, kuris taip pat vadovauja NATO sąjungininkių pajėgoms, vadas.
 
Kelias pastarąsias savaites padažnėjo susirėmimai tarp Ukrainos kariuomenės ir Rusijos remiamų separatistų Rytų Ukrainoje, o tai sukėlė nerimą dėl atsinaujinsiančio karo grėsmės.
 
Ukrainos vyriausybė taip pat nerimauja, kad Maskva bando išprovokuoti veiksmus, kurie pateisintų karinę operaciją.
 
Vakarų šalys perspėja Maskvą nežvanginti ginklais, o penktadienį Paryžiuje susitiks Ukrainos ir Prancūzijos prezidentai Volodymyras Zelenskis ir Emmanuelis Macronas. Prie jų vaizdo ryšiu prisijungs Vokietijos kanclerė Angela Merkel.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.16; 00:02
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.