JAV pareigūnai: profesorius T. Malokas nebus skiriamas JAV pasiuntiniu ES


JAV pareigūnai pareiškė, neva prieštaringai vertinamas profesorius, kurį, anot žiniasklaidos, JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) ketino paskirti JAV pasiuntiniu Europos Sąjungoje (ES), nekandidatuoja į šį postą, praneša BBC.

Baltųjų rūmų pareigūnai JAV žiniasklaidai teigė, kad T. Malokas niekada nebuvo svarstomas kandidatas į šias pareigas. Pirmą kartą sausio mėnesį pasirodžius pranešimams apie galimą T. Maloko paskyrimą į JAV pasiuntinio ES pareigas, Briuselyje kilo susirūpinimas. Profesorius T. Malokas kritiškai vertina ES, anksčiau ES palygino su buvusia Sovietų Sąjunga.

Anksčiau šiais metais T. Malokas BBC sakė kalbėjęs su D. Trampu apie JAV ambasadoriaus ES vaidmenį, tačiau pareiškė, kad „jo paskyrimas negali būti patvirtintas, kol apie tai nebus paskelbta iš prezidento lūpų“.

Tačiau Baltųjų rūmų pareigūnas verslo laikraščiui „The Wall Street Journal“ teigė, kad niekada nebuvo svarstoma T. Maloko kandidatūra šiam postui. JAV valstybės departamentas patvirtino, kad T. Malokas tikrai nėra kandidatas į pasiuntinio pareigas.

Profesorius žinomas dėl garsiai reiškiamos kritikos dėl bendros valiutos euro ir kritiškų pasisakymų apie Europos Komisijos prezidentą Žaną Klodą Junkerį (Jean-Claude Juncker). Europos Parlamento lyderiai vasarį teigė, kad T. Maloko požiūris į ES pertvarkymą atskleidė „siaubingą piktavališkumą“, ir jis turėtų būti paskelbtas nepageidaujamu asmeniu.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.05.27; 04:30

print