JAV: Rusija buvo iš anksto informuota apie J. Bideno vizitą Ukrainoje


V. Zelenskis ir J. Bidenas – Kijeve. EPA – ELTA foto

Kyjivas, vasario 20 d. (dpa-ELTA). Rusija buvo iš anksto informuota apie JAV prezidento Joe Bideno vizitą Ukrainoje. Tai pareiškė J. Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake’as Sullivanas.
 
„Dėl jautraus šių pranešimų pobūdžio nedetalizuosiu, kokia buvo jų reakcija ir mūsų pranešimo turinys. Tačiau galiu patvirtinti, kad tokio pranešimo būta“, – žurnalistams sakė J. Sullivanas. Kaip teigiama, atitinkama informacija Rusiją pasiekė likus kelioms valandoms iki J. Bideno viešnagės.
 
Vašingtonas kol kas neatskleidė daugiau detalių ir apie tai, kokiu būdu JAV lyderis pasiekė Ukrainos sostinę Kyjivą. Dėl dabartinio šalį draskančio karo aukšto rango svečiai paprastai atvyksta traukiniu. J. Bideno delagacija nurodė, kad detalėmis pasidalins vėliau, sulaukus JAV saugumo tarnybų žalios šviesos.
 
JAV prezidentas po neilgos viešnagės Ukrainoje išvyko į Lenkiją. Čia numatytas jo susitikimas su šios šalies prezidentu Andrzejumi Duda.
J. Bidenas į Kyjivą atvyko pirmadienio rytą. Šis jo vizitas saugumo sumetimais buvo iš anksto neanonsuojamas. Tai buvo pirmoji J. Bideno viešnagė Ukrainoje nuo Rusijos visapusiškos invazijos pradžios prieš beveik vienerius metus.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2023.02.21; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *