JAV senatorius ragina nužudyti V. Putiną


Vladimirą Putiną smerkiantis plakatas. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Vašingtonas, kovo 4 d. (AFP-ELTA). JAV senatorius Lindsey Grahamas ketvirtadienio vakarą interviu televizijai paragino, kad „kas nors Rusijoje“ nužudytų prezidentą Vladimirą Putiną.
 
„Kuo tai baigsis? Kas nors Rusijoje turi (…) sutvarkyti šį vaikiną“, – sakė senatorius „Fox News“ televizijos laidų vedėjui Seanui Hannity. Vėliau jis pakartojo raginimą tviteryje pareiškęs, kad „vieninteliai žmonės, galintys tai išspręsti, yra Rusijos žmonės“.
 
„Ar Rusijoje yra Brutas?“, – klausė senatorius, turėdamas galvoje vieną iš Romos valdovo Julijaus Cezario žudikų.
 
Buvęs kandidatas į prezidentus taip pat klausė, ar Rusijos kariuomenėje yra „sėkmingesnis pulkininkas Stauffenbergas“, jis turėjo omenyje vokiečių karininką, kuriam 1944 metais nepavyko nužudyti Adolfo Hitlerio. „Jūs padarytumėte savo šaliai – ir pasauliui – didelę paslaugą“, – pridūrė jis.
 
Senatorius, Kongrese dirbantis daugiau nei dvidešimt metų ir kartais būdavęs artimas buvusio prezidento Donaldo Trumpo sąjungininkas, anksčiau tą dieną pristatė rezoliuciją, smerkiančią Rusijos prezidentą ir jo kariuomenės vadus už „karo nusikaltimų“ ir „ nusikaltimų žmoniškumui“ vykdymą.
 
Ukraina teigia, kad praėjusią savaitę V. Putinui pradėjus invaziją žuvo mažiausiai 350 civilių, iš šalies pabėgo daugiau nei 1 mln. žmonių. Maskva tvirtina, kad ji nesitaiko į civilines teritorijas, nors daugybė įrodymų liūdija ką kita.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.03.04; 10:11
print

Vienas komentaras

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *