JK premjerą verčia derėtis dėl nelaisvėn patekusių britų


Borisas Johnsonas. EPA-ELTA nuotr.

Maskva, balandžio 18 d. (AFP-ELTA). Rusijos valstybinė televizija pirmadienį transliavo vaizdo įrašą, kuriame, kaip ji apibūdino, į nelaisvę paimti už Ukrainą kovoję „britai“ reikalauja, kad ministras pirmininkas Borisas Johnsonas derėtųsi dėl jų paleidimo.
 
Du išsekusiai atrodantys vyrai, identifikuoti kaip Didžiosios Britanijos piliečiai Shaunas Pinneris ir Aidenas Aslinas, prašo iškeisti juos į Viktorą Medvedčiuką, turtingą Ukrainos verslininką, artimą prezidentui Vladimirui Putinui ir neseniai suimtą šioje provakarietiškoje šalyje.
 
Laidoje nenurodoma, kur ir kieno – Rusijos pajėgų ar Maskvos sąjungininkų separatistų Rytų Ukrainoje – abu vyrai buvo laikomi.
 
Įrašai buvo pateikti kaip interviu su Rusijos valstybinio transliuotojo VGTRK žurnalistu Andrejumi Rudenko. Filmuotoje medžiagoje A. Rudenko dviem vyrams rodo vaizdo įrašą, kurį praėjusią savaitę paskelbė V. Medvedčiuko žmona Oksana Marčenko, reikalavusi iškeisti jos vyrą į du britus. Tada sulaikytieji angliškai prašo iškeisti juos į verslininką.
 
Penktadienį paskelbtame interviu britų laikraščiui „The Daily Telegraph“ A. Aslino motina kreipėsi dėl jo paleidimo. Ang Wood sakė atpažinusi savo 28 metų sūnų rusiškoje laidoje dėl išskirtinės tatuiruotės. „Aidenas yra tarnaujantis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų narys ir dėl to yra karo belaisvis, todėl su juo turi būti elgiamasi žmoniškai“, – citavo laikraštis A. Wood.
 
Socialiniuose tinkluose išplitusiuose vaizdo įrašuose su Kremliaus remiamo transliuotojo RT logotipu jaunuolis, atrodo, leido suprasti, kad Ukraina vilkina konfliktą. Nebuvo aišku, ar tuose vaizdo įrašuose vyrai buvo verčiami kalbėti.
 
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasiūlė iškeisti 67 metų V. Medvedčiuką į šiuo metu Rusijoje laikomus ukrainiečius. Praėjusią savaitę paklaustas apie galimus mainus, Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad V. Medvedčiukas „nėra Rusijos pilietis“, ir sakė nežinąs, ar jis nori, kad Maskva kištųsi į jo bylą. Pirmadienį D. Peskovas pažadėjo „pranešti“, koks į tai bus V. Putino atsakymas.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.04.19; 06:12
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *