Baigėsi balsavimas dėl B. Johnsono įpėdinio


Borisas Johnsonas. EPA-ELTA nuotr.

Londonas, rugsėjo 2 d. (dpa-ELTA). Baigėsi kelias savaites trukęs balsavimas dėl britų premjero Boriso Johnsono įpėdinio – penktadienį popiet baigėsi terminas, per kurį Konservatorių partijos nariai galėjo atiduoti savo balsą. Jie galėjo rinktis tarp užsienio reikalų sekretorės Liz Truss ir buvusio iždo kanclerio Rishio Sunako.
 
Rinkimų rezultatus toriai ketina skelbti pirmadienio popietę. Tada antradienį karalienė Elžbieta II nugalėtoją priims Balmoralo pilyje Škotijoje ir oficialiai paskirs eiti pareigas. Apklausos pergalę prognozuoja 47-erių L. Truss.
 
B. Johnsonas liepos pradžioje po didelio savo partijos spaudimo paskelbė apie atsistatydinimą. Prieš tai dešimtys partijos narių protestuodami prieš jo vadovavimą pasitraukė iš postų. Tuomet virtinė žinomų parlamentarų ryžosi dalyvauti partijos pirmininko, o kartu ir naujojo premjero rinkimuose. Per kelis rinkimų ratus parlamento torių frakcijoje liko du daugiausiai balsų gavę kandidatai – L. Truss ir R. Sunakas. Tada lemiamą žodį tarė partijos nariai, kurių yra iki 200 000. Partija tikslaus skaičiaus neskelbia.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.09.03; 07:58
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *