Maskvoje palaidotas M. Gorbačiovas


Michailas Gorbačiovas. EPA – ELTA foto

Maskva, rugsėjo 3 d. (dpa-ELTA). Maskvoje šeštadienį vyksta Michailo Gorbačiovo, paskutinio TSRS komunistų partijos generalinio sekretoriaus ir paskutinio Tarybų Sąjungos prezidento, laidotuvės. Jis mirė rugpjūčio 30 d. po ilgos ligos, būdamas 91 metų amžiaus, praneša naujienų agentūra dpa.
 
Atsisveikinti su M. Gorbačiovu Sąjungų namuose Maskvoje rinkosi šimtai žmonių, daugelis jų nešė gėles.
 
Jis bus palaidotas Novodevičės kapinėse, greta savo žmonos Raisos. Tačiau valstybinė laidotuvių ceremonija M. Gorbačiovui nebus surengta, kitaip nei buvusiam Rusijos prezidentui Borisui Jelcinui (1931-2007 m.).
 
Nors Vakarų politikai liaupsino V. Gorbačiovą už Vokietijos susijungimą ir taikią Šaltojo karo pabaigą, tačiau Rusijoje jis vertinamas nevienareikšmiškai, o daugelis rusų mano, kad jis buvo atsakingas už TSRS žlugimą.
 
Nepaisant to, kad M. Gorbačiovas gerbiamas Londone, Paryžiuje ir Berlyne, tačiau Vakarų lyderiai laidotuvių ceremonijoje nedalyvaus, nes santykiai su Maskva pašlijo Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą.
 
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taip pat nedalyvaus laidotuvėse, o jo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad V. Putino darbotvarkė labai užimta dėl planuojamo vizito į Rusijos Tolimuosius Rytus.
 
Tuo metu buvęs prezidentas Dmitrijus Medvedevas šeštadienį buvo atvykęs pagerbti paskutinio Tarybų Sąjungos vadovo.
 
Karolis Broga (DPA)
 
2022.09.04; 08:12
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *