Italijoje pastebimas sustiprėjęs susidomėjimas mokytis rusų, kinų ir arabų kalbų, rašo Irene Maria Scalise laikraštyje La Repubblica.
„Pastaraisiais mėnesiais daug italų nusprendė savo laiką skirti kinų, o taip pat – arabų ir rusų kalbų mokymuisi“, – rašoma leidinyje.
„Jau galima kalbėti apie ateities, kuri, atrodo, jau tapo dabartimi, kalbų bumą. Sunku pateikti tikslius statistikos duomenis, bet galima kalbėti apie dešimtis tūkstančių žmonių, kurie užsirašė į privačius kursus, namų šeimininkių kursus, universiteto kursus.
Besimokančiųjų naujų kalbų sparčiai daugėja. Priežastys? Darbas – tiems, kas jį turi, ir tiems, kas jo ieško. Ten įsipina ir širdies dalykai: vis daugėja mišrių santuokų. Ir anglų kalbos mokykloms tenka grumtis su konkurencija, mažinti kainas už mokymą“, – sakoma straipsnyje.
Šventojo Jurgio institute Romoje neabejojama tokiomis tendencijomis. Neabejojama ir tuo, kad tokios tendencijos – ilgalaikės. „Pastaraisiais metais mes pastebėjome, kad 40 procentų padaugėjo užsirašiusiųjų į kinų kalbos kursus. Kinijos ekonomika vis labiau stiprėja, bet daugelis vadybininkų ateina pas mus iš nevilties, nes kinai nekalba angliškai ir su jais dirbti neįmanoma“.
Alcė mokyklos Bolonėje vadovė Rosanna Fulcini sako: „Beveik visada mokytis tų kalbų italus skatina biznis. Tie, kas mokosi kinų ar rusų, tai daro todėl, kad yra vienaip ar kitaip įtraukti į eksporto–importo veiklą, daugelis gydytojų mokosi, nes važiuoja dirbti į užsienio klinikas“.
„Studentų amžius – nuo 25 iki 50 metų. Daugėja vaikų, kurių tėvai nori investuoti į jų ateitį, ir kinų kalba tampa antrąja. O kaip su anglų? Konkurencija verčia mažinti mokymo įkainius iki 8 eurų už valandą“, – rašo straipsnio autorė.
Šaltinis: La Repubblica
2013.10.05