Juozui Dingeliui linkėjo sveikatos ir išminties


Prie Lietuvai pagražinti draugijos (LPD) ištakų stovėjo rašytojas, žymus valstybės ir visuomenės veikėjas, kanauninkas Juozas Tumas-Vaižgantas, miškininkas, profesorius Povilas Matulionis, buvęs teisingumo ministras ir valstybės tarybos pirmininkas Stasys Šilingas, prof. Tadas Ivanauskas ir kiti.

Po 55-erių metų atsikūrusios Lietuvos šviesuolių būrelis su muziejininke Birute Federavičiene ir monsinjoru Kazimieru Vasiliausku šią draugiją atgaivino (1995 06 23). Jos veikloje dalyvavo prof. Angelė Vyšniauskaitė, poetas Justinas Marcinkevičius, daug kitų šviesių žmonių.

Man būtų nelengva surašyti, kas iki šiol dalyvauja, nes LPD jau išaugusi į vieną didžiausių visuomeninių organizacijų su 65 skyriais visoje Lietuvoje.

Sausio 8 d. Vilniaus Karininkų ramovės salėje, kur nuo sienų žvelgia žymūs LDK veikėjai, sėdėjo šios draugijos aktyvistai iš įvairių Lietuvos rajonų, jos bičiuliai, draugai. Ir beveik visi turėjo puokštes gėlių. Ir beveik visi veržte veržėsi pasveikinti ilgametį jos vadovą Juozą Dingelį, kuriam sausio 1 d. sukalo 70.

Pirmiausia jubiliatas papasakojo apie Draugijos veiklą per pastarąjį dvidešimtmetį, o paskui buvo taip, kaip paprastai atsitinka, kai švenčiamas daug gerų darbų padariusio, išmintingo, energingo, veiklaus, žavaus žmogaus jubiliejus.

Žvelgdami į čia skelbiamas nuotrauka galite nesunkiai įsivaizduoti, kas ką pasakė, ką padovanojo. Visi, žinoma, jubiliatui, be kita ko, linkėjo sveikatos. Juozas Dingelis, prisiminęs jau mirusio bendražygio Viliaus Bražėno sentenciją, prašė linkėti ne tik sveikatos, bet ir išminties, nes „sveikas durnius gali daug bėdos pridaryti“.

Juozui Dingeliui nei sveikatos, nei išminties netrūksta. Kalbėdamas jis agitavo blogį įveikti gerais darbais, nekalbėti vien apie negeroves, kuo dabar mėgaujasi mūsų žiniasklaida, bet pirmiausia skleisti gėrį, grožį…

Ir štai įvertinimas: jubiliejiniame renginyje dalyvavęs Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėjas emocingasis Antanas Vinkus ne tik perskaitė puikų premjero sveikinimą, bet ir pažadėjo labai pasistengti, kad, ne pačiais geriausiais laikais gyvenanti Draugija šįmet gautų ne tik moralinės, bet ir materialinės paramos. Manau, be išmintingų kalbų ir darbų tokie įtakingo patarėjo pažadai nebūtų įmanomi. 

O apie puikią Juozo Dingelio sveikatą aš pagalvojau tada, kai jis su brolėnu, operos solistu Arūnu Dingeliu užtraukė skambią dainą. Tik sveikas žmogus gali turėti tokį gražų, galingą balsą.

Su Juozu Dingeliu ir man teko nemažai pavažinėti po Lietuvą (kartą žiemą netoli Telšių vos neužsimušėme). Susitikimuose su įvairių miestų žmonėmis, su moksleiviais klausiausi jo, taip pat Viliaus Bražėno, aktoriaus Tomo Vaisietos raginimų eiti Tėvynės meilės ir grožio keliu.

Tad ir aš, sveikindamas Juozą Dingelį, linkiu to, ko jis (ir mes kiekvienas) labiausiai trokšta – sveikatos ir išminties!

O apie Lietuvai pagražinti draugijos veiklą artimiausiu metu mūsų skaitytojams papasakos jis pats – ilgametis šios draugijos vadovas Juozas Dingelis. 

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2016.01.10; 07:03  

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *