Ką išteisino Suomijos teismas?


Suomijos vėliavos

Suomijos teismas trečiadienį išteisino vyrą, kuris buvo kaltinamas prieš 34 metus Baltijos jūros kelte nužudęs vokiečių keliautoją.
 
Hermanas Himle, kuriam nusikaltimo metu buvo 18 metų, buvo areštuotas 2020 metais, kai paaiškėjo nauja informacija, susijusi su ilgai neišaiškintu 20 metų Klauso Schelkles nužudymu ir pasikėsinimu nužudyti tuometinę jo merginą, 22 metų Bettiną Taxis kruiziniame laive „Viking Sally“, kuris plaukė iš Švedijos į Suomiją.
 
Abu studentai iš Vakarų Vokietijos, vykę į ekskursiją po Šiaurės šalis, 1987 metų liepos 28 dieną, ankstyvą rytą, buvo aptikti laivo miegojimo zonoje po atviru dangumi su sunkiais galvos sužeidimais.
 
K. Schelkle mirė gabenamas lėktuvu į ligoninę, o B. Taxis išgyveno, bet su rimtomis ir visą gyvenimą likusiomis pasekmėmis.
 
Tačiau trečiadienį teismas atmetė kaltinimus nužudymu ir pasikėsinimu nužudyti, sakydamas, kad prokuratūra „neįrodė, jog kaltinamasis buvo vienintelis asmuo, turėjęs progą ir galimybę įvykdyti nusikaltimus.“
 
Teismas įpareigojo Suomijos valstybę sumokėti H. Himlei 3 000 eurų kompensaciją.
 
Gegužės mėnesį prasidėjus teismui, prokurorai sakė, kad H. Himle po to žmonėms yra sakęs, kad jis „nužudė ir išsisuko.“
 
H. Himles gynyba teigė, kad jis taip sakė norėdamas pagąsdinti žmones ar patikrinti jų patikimumą, ir kad tai nėra tiesa.
 
Teisėjai sutiko, kad tokie teiginiai nereiškia, jog H. Himle kaltė „gali būti laikoma įrodyta ar net tikėtina“.
 
Prokurorai suabejojo, iš kur kaltinamasis žinojo, kad nusikaltimas buvo padarytas suvirintojo plaktuku, kadangi policija tokios informacijos neatskleidė.
 
Tačiau teismas nusprendė, kad dėl to, jog žmogžudystės ginklas niekada nebuvo rastas, „kaltinamasis neturėjo žinių apie ginklą, kurį galėjo turėti tik nusikaltimą padaręs asmuo“.
 
Nors policija apklausė visus tuo metu laive buvusius asmenis, žmogžudystė liko neišaiškinta iš dalies dėl neišsamių keleivių sąrašų, taip pat dėl DNR bei vaizdo stebėjimo kamerų medžiagos trūkumo.
 
Keltas „Viking Sally“ vėliau buvo pervadintas į „MS Estonia“ ir 1994 metais, plaukdamas iš Estijos į Švediją, nuskendo, nusinešdamas 852 žmonių gyvybes.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.01; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *