Vladimiro Putino žiniasklaidos piktasis genijus „buvo nužudytas už tai, kad tapo FTB informatoriumi?“


„Seno artimo Vladimiro Putino sąjungininko mirtis nuo „širdies priepuolio“ Vašingtono viešbutyje sukėlė srautą spėlionių, kad jis buvo nužudytas Maskvos nurodymu po to, kai pasiūlė savo pagalbą FTB“, – rašo The Daily Mail.

„Praėjusį savaitgalį gautas pranešimas, kad 57-rių Michailas Lesinas buvo rastas negyvas JAV sostinėje“, – primena leidinys. „Kai kas net tvirtina, kad Lesinas gali būti gyvas, o jo mirtis surežisuota JAV valdžios. Pasak tos versijos, jis laikomas saugioje vietoje pagal liudytojų apsaugos programą, ir pranešinėja FTB viską, ką jis žino apie Putino Rusiją“, – rašo straipsnio autorius Vilis Stiuartas.

„The Daily Mail pranešė, jog keletą savaičių prieš jo mirtį išaiškėjo, kad jis tapo buvusio modelio ir stiuardesės Viktorijos Rachimbajevos vaiko tėvu“, – sakoma straipsnyje. „Ji niekaip nekomentavo jo mirties, tik padėkojo draugams socialiniuose tinkluose už jų užuojautą, bet dar prieš tragediją ji pranešė, kad jie ketina visiems laikams persikelti į Niujorką“, – rašo autorius.

Nepaisant Rusijos pranešimų apie širdies smūgį, policija Vašingtone pareiškė, kad mirties priežastis nebuvo nustatyta, bet taip pat pažymėjo, kad nėra aiškių prievartinės mirties požymių“, – perduoda laikraštis. Lesinas buvo vienas iš Putino prezidentavimo ramsčių, asmeniškai organizavęs didelio masto žiniasklaidos puolimą, dėl kurio dauguma Rusijos televizijos kanalų ir laikraščių pasidavė Kremliui, tvirtina Stiuartas. Jis taip pat įsteigė RT, kurį jo kritikai laiko propagandiniu kanalu, dirbančiu Vakarų auditorijai, rašo leidinys.

Maždaug prieš 16 mėnesių Amerikos senatorius Rodžeris Vikeris paragino Teisingumo ministeriją patikrinti, ar Lesinas neįsipainiojęs į pinigų plovimą, rašo leidinys. „Neaišku, koks po to prasidėjusio FTB tyrimo statusas, bet – teisingai ar klaidingai – Rusijoje labai paplitusi nuomonė, kad tyrimas iš tikrųjų atliekamas“, – rašo autorius.

„Daugelis Rusijos elito narių, susijusių su Putino režimu, šiuo metu laikosi atokiau nuo JAV ir kitų Vakarų valstybių, bijodami arešto – dėl to ir nuostabu, ir nesuprantama, kodėl jis buvo Vašingtone“, – aiškina žurnalistas. „Bet taip pat esama prielaidų, kad Lesinas prieš savo pirmalaikę mirtį Amerikoje pasiryžo visiems laikams palikti Rusiją“, – rašo jis.

Buvęs Rusijos vicepremjeras Alfredas Kochas šią savaitę atvirai svarstė, ar negalėjo Lesinas būti nužudytas, sakoma straipsnyje. „Kochas padarė pareiškimą Maskvai ėmus būgštauti, kad jis buvo pasiruošęs iškeisti savo žinias apie gyvenimą Putino dvare į tai, kad amerikiečiai nutrauktų tyrimą dėl jo įsigyto turto teisėtumo“, – sakoma straipsnyje.

„Kai kas tvirtina, kad kadaise buvęs artimas Putinui aparato darbuotojas turėjo 28 mln. dolerių vertės nekilnojamojo turto Los Andžele, kuris, pasak gandų, atsidūrė numanomo FTB tyrimo centre, ir du suaugusius vaikus, gyvenančius Amerikoje“, – rašo leidinys.

Pats Lesinas neigė pareiškimus, kad jam priklauso turto imperija JAV, sakoma straipsnyje. „Aš seniai pripratau esąs nemylimas“, – pareiškė jis.

„Jis buvo spaudos televizijos ir masinės komunikacijos priemonių ministras per pirmąją Putino prezidentavimo kadenciją, o po to – prezidento patarėjas 2004–2009 metais“, – sakoma straipsnyje. Jis pareiškė, kad pasitraukė iš to posto dėl jo dalykinių interesų ir darbo valstybės tarnautoju konflikto, primena leidinys.

Jį supo konfliktai: pavyzdžiui, jam būnant spaudos ministru savo nepriklausomumu garsėjančios oligarcho Vladimiro Gusinskio žiniasklaidos imperijos aktyvai buvo perduoti Gazprom‘ui, sakoma straipsnyje.

Kai jis gruodžio mėnesį išėjo iš Gazprom-media, šokiruodamas savo poelgiu, jis argumentavo „šeimyninėmis aplinkybėmis“, nors sklido nepatvirtinti pareiškimai, kad jis susikivirčijo su kitomis įtakingomis, Putinui artimomis figūromis“, – rašo laikraštis.

Šaltinis: Daily Mail

2015.11.17; 06:42

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *