Paminėtos 25-osios sienos apsaugos atkūrimo Klaipėdos krašte metinės


Iškilmingame minėjime, vykusiame Klaipėdos universitete, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai minėjo pasienio apsaugos veiklos atkūrimo Klaipėdos krašte 25-ąsias metines.

Penktadienį į renginį buvo pakviesti buvę užkardų ir rinktinės vadai, pirmieji pasieniečiai, 1990-aisias stoję saugoti valstybės sienos Klaipėdos krašte, VSAT tebetarnaujantys ir šiandien. Sveikinimo žodžius tarė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, VSAT vadas Renatas Požėla, bendradarbiaujančių institucijų atstovai, svečiai.

Pranešimą apie valstybės sienos apsaugos kūrimosi istorinius aspektus skaitė Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojas Vytautas Jokubauskas. Apie tai, kaip 1990-ųjų lapkritį kūrėsi sienos apsaugos tarnyba Klaipėdos rajone, prisiminimais dalinosi pirmasis Klaipėdos užkardos vadas Antanas Šakalis.

Klaipėdos universiteto akademinės bendruomenės vardu pajūrio pasieniečius sveikino Klaipėdos universiteto rektorius Eimutis Juzeliūnas, o Menų akademijos studentai dovanojo koncertinę programą.

VSAT vadas R. Požėla už nepriekaištingą tarnybą įteikė apdovanojimus 34 pasižymėjusiems rinktinės pasieniečiams. Pirmiesiems, stojusiems saugoti valstybės sieną Klaipėdos krašte, jubiliejinius ženklus „Klaipėdos užkardai – XXV“, sukurtus Pasieniečių klubo Klaipėdos būrio iniciatyvinės grupės, įteikė Pasieniečių klubo prezidentas Algimantas Songaila.

Kiti renginiai, skirti pasienio apsaugos 25-osioms metinėms paminėti, buvo įtraukti į Neringos gimtadienio renginius ir vyko šeštadienį.

Nidos pasienio kontrolės punkte prisiminimais apie pirmąsias tarnybos dienas jame 1990-ųjų lapkritį dalinosi Pakrančių apsaugos rinktinės vado pavaduotojas Štabo viršininkas Žydrūnas Nesteckis. Neringos meras Darius Jasaitis linkėjo gražaus bendradarbiavimo ir amžinos ugnelės saugant Tėvynės sieną, o gintaro meistras Algirdas Marčius užkūrė gintaro dulkių aukurą.

Nidos punkte taip pat vyko Atvirų durų diena.

Šventę tęsė VRM reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertinė programa eitynėse su Neringos bendruomene ir koncertas centinėje miesto aikštėje.

Neringos bendruomenei ir miesto svečiams pajūrio pasieniečiai pristatė technikos ir ginkluotės ekspoziciją, kinologai su tarnybiniais šunimis demonstravo parodomąją programą.

Nusileidus VSAT sraigtasparniui, šventės dalyviai ir žiūrovai galėjo pabendrauti su pilotais, o pasivaišinę pasienietiška koše – vykti prie valstybės sienos Kuršių mariose laivu „Madeleine“.

VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės inf.

2015.11.17; 07:13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *