Ką privalo gerbti Talino miestas


Talino miestas apskųs šalies sostinės administracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo nepatenkintas jos skundas dėl Estijos vyriausybės potvarkio neleisti pasirinkti mokymo kalbos kai kuriose rusakalbėse gimnazijose. Taip pareiškė Talino vicemeras Michailas Kelvartas.

„Pasirenkant vaikų mokymo pobūdį, lemiamas žodis lieka tėvams. Šiuo atveju tėvai per globotojų tarybas pareiškė savo lemiamą žodį ir mano, kad atitinkamose tautinių mažumų gimnazijose mokymo kalba turi būti rusų. Todėl miestas privalo gerbti tėvų konstitucines teises,“ – pareiškė Talino vicemeras.

Talino administracinis teismas liepos 6 dieną paliko nepatenkintą Talino, Narvos ir vienos Narvos mokinių tėvo skundą dėl sausio 31 dienos vyriausybės potvarkio, kuriuo ministrų kabinetas paliko nepatenkintą miestų prašymą tęsti keturiolikai rusakalbių gimnazijų mokymą rusų ir kitomis kalbomis.

Teismo nuomone, kalbos vartojimas Estijos teritorijoje, taip pat ir mokymo įstaigose, yra estų kalbos ir estų identiteto išsaugojimo ir užtikrinimo priemonė.

Nuotraukoje: Estijos sostinė Talinas, senoji miesto dalis.

Parengta pagal INTERFAX pranešimus

2012.07.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *