„Kaip fotografija gali keisti visuomenę?“


Neseniai pasaulį sukrėtusi fotografija, kurioje matomas vaiko kūnas išplautas į Turkijos krantus išjudino diskusijas Europos Sąjungoje: ką reikėtų daryti dėl didelio skaičiaus žmonių, ieškančių saugaus prieglobsčio nuo karo ir besistengiančių patekti į Europą nesaugiais būdais.

Į Lietuvą atvykusi fotografė Sanni Seppo Suomijoje organizuoja politinės fotografijos festivalį. Nors Lietuvoje tokio festivalio nėra, galima pastebėti vis daugiau parodų galerijose, gatvėse, internete, kurios turi tam tikrą socialinę žinią, keičia visuomenės požiūrį į atskiras visuomenės grupes, politinius reiškinius.

Kokiomis aplinkybėmis fotografija gali išjudinti visuomenę veiksmui, keistižmonių nuostatas? Kas yra politinė/socialinė fotografija? Ar ji turi savo istoriją Lietuvoje? Ar galima fotografiją lyginti su kitomis meno formomis vertinant jų paveikumą? Ar fotožurnalistika visa iš dalies skirta visuomenei keisti?

Šiuos ir kitus su politine/socialine fotografija susijusius klausimus diskusijos dalyviai aptarė spalio 21 d. 17:30 Fotomenininkų sąjungos Prospekto galerijoje Vilniuje.

Diskusijos dalyvės:

Dr. Agnė Narušytė, Vilniaus dailės akademijos docentė, menotyrininkė, fotografijos ir dailės kritikė.
 
Sanni Seppo, fotografė, Politinės fotografijos festivalio Suomijoje organizatorė, „Nepatogiame kine“ pristatanti savo parodą „Nuotraukos prabyla. Vakarų Sacharos istorijos“ (k.c. „Skalvija“).

Neringa Rekašiūtė, fotografė, politinių/socialinių fotoprojektų autorė, nominuota „Nepatogaus kino“ apdovanojimui už žodžio laisvės ir saviraiškos stiprinimą Lietuvoje.

Diskusijos moderatorė: Laima Kreivytė, menotyrininkė, parodų kuratorė,Vilniaus dailės akademijos lektorė.
 
Prieš diskusiją buvo rodoma diskusijos dalyvių ir Artūro Morozovo, Richard Schofield, Monikos Požerskytės ir kitų fotografų nuotraukų projekcijos.

2015.10.21; 15:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *