Kaip kovoti su atopiniu dermatitu?


SOS – prašoma pagalbos

Natūralu, kad žmogus nepriklausomai nuo savo amžiaus – visada nori džiaugtis gražia oda, kadangi ji – suteikia kur kas daugiau pasitikėjimo savimi. Tiesa, kartais odos problemos kankina žmogų ne todėl, kad jis ja per mažai rūpinasi, tačiau dėl įvairių ligų, kurios gali būti genetinės. Viena tokių yra atopinis dermatitas.

Kovoje su juo reikalingas geras dermatologas, kuris užtikrins, kad bus pasiektas ilgalaikis rezultatas. Šiuo metu specialistų pasiūla Vilniuje – plati, tad belieka rasti tą, kurio siūlomo gydymo metodai – veiksmingiausi.

Kas yra dermatitas?

Pats žodis „dermatitas“ reiškia odos uždegimą, tad kova su atopiniu – būtina, kadangi jis pats be jokio gydymo, deja, nepraeis. Ir lėtinė odos liga ne tik vizualiai sudarko odą, tačiau taip pat ir juntamas nemalonus niežėjimas, atsiranda bėrimai, kurie gali šlapiuoti bei kiti odos pokyčiai, kurie kelia nemalonų dirginimą.

Ligą ūmina tam tikri veiksniai

Jeigu Jus kankina atopinis dermatitas – tokiu atveju pirmiausia reikia užsirašyti pas specialistą, kuris jis patikrintų sveikatą ir išrašytų vaistų. Greta specialisto pateiktų rekomendacijų taip pat reikia laikytis tam tikrų smulkmenų, kurios gali paūminti ligą arba padėti sumažinti jos poveikį žmogui.

 1.     Tam tikri maisto alergenai – aktyvina ligą: karvės pienas, kiaušiniai, riešutai ir t.t. Dažniausiai tai yra daug baltymų turintis maistas.
 2.     Dažnas tikina, kad liga pakinta ir kai staigiai keičiasi oras, pavyzdžiui, atšąla.
 3.     Prie ligos intensyvumo prisideda ir stresas.
 4.     Gali įtaką turėti medikamentai, kurie vartojami kitai ligai gydyti.
 5.     Ligos intensyvumą didina ir tam tikri alergenai, kurie gali būti skalbimo priemonėse arba audiniai – tam tikri drabužiai ir t.t. Reikia stebėti ligos pokyčius ir į juos reaguoti.
 6.     Poveikį daro ir namų aplinkoje esantys alergenai: dulkių erkės, naminiai gyvūnai.

Liga matyti vizualiai

Atopinis dermatitas dažniausiai „kankina“ kūdikius, tačiau taip pat pasireiškia ir vyresnio amžiaus vaikučiams. Dažniausiai mažyliams pirmiausia bėrimai atsiranda ant skruostų, taip pat, kakliuko, gali berti ausytes, rankas bei kojas. Šia liga serga ir paaugliško amžiaus vaikai, kurie dažniausiai oda labai išsausėja, tad dėl to kyla labai nemalonus niežėjimo jausmas.

Priemonės, kurios padės greičiau pagyti

Jeigu liga yra nustatyta – tokiu atveju reikalinga labai kruopšti odos priežiūra. Kasdien reikia naudoti tokias priemones, kurios kuo mažiau dirgina. Tai yra specialūs muilai, skalbimo priemonės, reikia patikimo audinio pagalvės, pavyzdžiui, šilko.

Turint šią ligą svarbiausia yra kuo labiau išsaugoti odos riebumą. Tai yra daroma su keliais paprastais metodais:

 1.     Būtini specialūs kremai.
 2.     Alergenų vengimas.
 3.     Pirštinių dėvėjimas.
 4.     Nevilkėti vilnos rūbų, nes jie dirgina odą.
 5.     Drėkinti patalpų orą.

Kad ir kokia odos liga Jus kankina – svarbiausia yra geras specialistas, kuris ne tik pasiūlys vaistų, tačiau ir pateiks kitas galimas ligos mažinimo alternatyvas. Net ir tokia problema kaip atopinis dermatitas gali būti sutvarkoma. Tik tam reikalingas ne tik geras dermatologas, tačiau ir žmogaus pasiryžimas keisti gyvenimą kad tik liga išnyktų.

CLINICIN

2022.01.23; 17:48

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *