Kaip Vladimiro Putino žmona atvėrė širdį šnipei, pravarde “Balkon”


Pastarosiomis dienomis Vakarų spaudoje pasirodė skandalingų pranešimų apie sudėtingus Vladimiro Putino ir jo žmonos Liudmilos Putinos tarpusavio santykius.

Laikraštyje “The Times” paskelbta Deivido Čarterio publikacija, kurioje rašoma, esą Šaltojo karo metais KGB karininko V.Putino santykiai su žmona Liudmila nepasižymėjo nei abipuse pagarba, nei abipuse ištikimybe. Ši žinia iškilo į paviršių tik dėl to, kad Liudmila Putina kadaise neatsargiai atvėrė širdį Vakarų Vokietijos šnipei. Tai atsitiko tuomet, kai V.Putinas dar tarnavo Rytų Vokietijoje.

Būtent tada Liudmila ir susipažino su moterimi, slapta tarnavusia Vakarų Vokietijos žvalgybai. Liudmila su ta moterimi ne tik susipažino, bet ir susidraugavo. Taigi nenuostabu, kad retsykiais pasidalindavo skausmu dėl šeimyninių nesutarimų, barnių bei kivirčų.

Beje, ši istorija – paini. D.Čarteris išties paskelbė leidinyje “The Times” straipsnį apie V.Putino grubumus bei neištikimybes. Bet šitaip teigdamas D.Čarteris remiasi ne savo paties surinktais duomenimis, o Eriko Šmidto – Enbomo publikacija. Erikas Šmidtas – Enbomas yra taikos tyrimų instituto Vailchaime direktorius.

Remiantis Šmidto – Enbomo žodžiais, 1980-aisiais minėtoji BND šnipė dirbo vertėja Drezdene įsikūrusiose KGB struktūrose. Tiksliau tariant, Sovietų – vokiečių draugystės rūmuose, kur savo postą turėjo ir KGB karininkas V.Putinas. Tuose rūmuose dažnai lankydavosi ir Liudmila Putina. Štai tokiomis aplinkybėmis Liudmila ir susipažino su vertėja, kuriai nepabijojo atskleisti kai kurių asmeninių paslapčių.

Liudmila savo naująjai draugei papasakojo ne tik apie dažnas V.Putino neištikimybes, bet ir apie jo grubumą bei polinkį smurtauti. Šie Liudmilos prisipažinimai būdavo nedelsiant perduodami NATO sąjungininkams. Bent jau taip tvirtina ponas Šmidtas – Enbomas, parašęs išsamų straipsnį apie Šaltojo karo laikų BND operacijas Drezdene, kur knibždėte knibždėjo KGB darbuotojų. Žodžiu, Vakarai jau seniai žinojo, jog V.Putinas ir L.Putina tik dedasi idealia pora.

Ponas Šmidtas – Enbomas sako, kad BND žvalgė, su kuria atsitiktinai susipažino L.Putina, buvo pakrikštyta slapyvardžiu “Lenhen”. Tačiau ji turėjo ir slapyvardį “Balkonas”, kuris buvo sugalvotas dėl įspūdingos jos krūtinės. BND žvalgė pati buvo įsipainiojusi į meilės romaną su vienu KGB pulkininku. Kai tapo nėščia, ponia “Balkon” pareikalavo, jog mergišius KGB pulkininkas jai sudarytų galimybę išvykti į Vakarų Vokietiją neva sveikatai pataisyti. Galimybė išvykti į Vakarus buvo sudaryta. KGB pulkininkas nenorėjo, kad kas nors sužinotų apie jo meilės žaidimus. Ponia “Balkon” išvyko į Vakarus 1989-aisiais metais, likus vos keliems mėnesiams iki Berlyno sienos žlugimo. Patekusi į Vakarų zoną ji pakeitė pavardę ir įsikūrė kažkur Vokietijos pietuose.

Ponas Šmidtas – Enbomas tvirtina, jog apie V.Putino neištikimybes ir grubumus šeimoje sužinojo iš vieno buvusio BND darbuotojo. Ponas Šmidtas – Enbomas nemano, kad ši istorija jam buvo pamėtėta siekiant kompromituoti dabartinį Rusijos premjerą V.Putiną, ketinantį Rusijos Prezidento posto siekti trečią sykį.

Nuotraukoje: Vladimiras Putinas su savo žmona Liudmila Putina.

Parengta pagal “The Times” publikacijas.

2011.11.03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.