Kalėdinėje labdaros mugėje – pilietiška ir atsakinga Lietuva


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė aikštėje atidarė kalėdinę nevyriausybinių organizacijų (NVO) mugę.

Tradiciniu tapęs renginys Daukanto aikštėje vyksta jau 7 kartą.

Pasak Prezidentės, tai, kad ši mugė rengiama jau septintą kartą, yra geriausias įrodymas, jog Lietuvoje daugėja savanorystės projektų ir padėti vieni kitiems norinčių žmonių. Tai žmonės, organizacijos ir bendruomenės, kurios kasmet dalinasi gerumu ir prisiima atsakomybę už savo kaimynus ar artimuosius. Valstybės vadovės palinkėjo visiems gražių artėjančių švenčių ir dar kartą pakvietė visus kurti atsakingą Lietuvą.

Kalėdinėje NVO gerumo mugėje šiemet dalyvavo daugiau kaip 40 nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių iš visos Lietuvos. Čia apsilankę vilniečiai ir sostinės svečiai susipažino su savanorystės projektais, pirko kalėdinių suvenyrų, vaišinosi šventiniais pyragais ir karšta arbata. Kaip ir kasmet, visos mugės metu surinktos lėšos bus skirtos socialiniams pagalbos projektams įgyvendinti. Šiemet nevyriausybinėms organizacijoms paaukoti pinigai bus skirti skurdžiai besiverčiančioms šeimoms, negalią turintiems žmonėms, tuberkulioze sergantiems vaikams ir dienos centrams.

Sekmadienio popietę S. Daukanto aikštėje apsilankę žmonės „Vikingų kaime“ gaminosi suvenyrus, kūrė kalėdinius atvirukus ir nemokamai juos siuntė į atokiausius Lietuvos kampus, susipažino su nevyriausybinių organizacijų veikla bei drauge su Kinologų draugijos nariais stebėjo tarnybinių šunų pasirodymą, kalbėjosi apie jų dresūrą ir priežiūrą. Šventinę renginio nuotaiką padėjo kurti raudonnosiai gydytojai – klounai ir kalėdinė muzika.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.12.05; 05:22

print