Kaltinamasis Litvinenkos byloje atsisakė bendradarbiauti su Britanijos tyrėjais


Antradienį Andrejus Lugovojus, kaltinamas Aleksandro Litvinenkos nužudymu, pareiškė, kad daugiau nebendradarbiaus su Didžiosios Britanijos tyrėjais, ir koronierių tyrimą pavadino farsu, praneša "Financial Times". Savo sprendimą A.Lugovojus paaiškino tuo, kad „praktiškai visi įrodymai prieš jį įslaptinti“ (straipsnio autoriaus formuluotė).

Koronierių tyrimas, kurio tikslas – išsiaiškinti A.Litvinenkos mirties aplinkybes, pradėtas Didžiojoje Britanijoje praeitą rudenį. „Tyrimui atstovaujantis advokatas posėdyje gruodžio mėnesį sakė, kad vyriausybės turimi duomenys rodo, jog Rusijos valstybė susijusi su A.Litvinenkos mirtimi. Didžiosios Britanijos URM prašymu kai kurios žvalgybos tarnybų medžiagos bus tyrimo išnagrinėtos uždaru režimu“, – sakoma straipsnyje.

Spaudos konferencijoje A.Lugovojus pareiškė, kad Londono tyrėjai paprasčiausiai pakartojo gąsdinimus Rusija iš Britanijos spaudos. Pasak jo, pagrindinis tyrimo tikslas – apkaltinti Rusiją terorizmu, naudojant radioaktyvias medžiagas.

 Jis taip pat sakė, kad „matė veidą žmogaus, kurį Marinos Litvinenko advokatas pavadino Martynu – A.Litvinenkos kuratoriumi iš MI 6“, – sakoma straipsnyje. Šiek tiek prieš mirtį A.Litvinenka kalbėjo su kažkokiu Chorche, buvusiu Ispanijoje, su kuriuo rengėsi susitikti kelionės metu.

Kai dėl Didžiosios Britanijos policijos aptikto radioaktyvaus polonio pėdsako, tai jis „vedė iš Londono į Maskvą, o ne iš Maskvos į Londoną“, – tvirtina A.Lugovojus.

Nuotraukoje: Aleksandro Litvinenkos našlė Marina Litvinenko.

Šaltinis: "Financial Times"

2013.03.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *