Karalius Karolis III planuoja patraukti į šoną sūnų Harry ir brolį Andrew


Karalius Karolis III ir jo žmona karalienė konsortė Camilla. EPA – ELTA foto

Londonas, spalio 27 d. (AFP-ELTA). Anglijos karalius Karolis III ketvirtadienį, kaip pranešama, ketina išplėsti karališkųjų asmenų, galinčių jį pavaduoti jo nesant, ratą, iš esmės nustumdamas į šalį neatliekančius karališkųjų pareigų princą Harry ir Jorko hercogą Andrew.
 
Tikimasi, kad Karolis III pataisys „Regentystės aktą“ ir į sąrašą įtrauks savo brolį Edwardą, Vesekso grafą, ir karališkąją princesę seserį Aną, pranešė „The Daily Telegraph“ ir BBC, remdamiesi šaltiniais.
 
„The Telegraph“ pranešė, kad pakeitimai gali būti pateikti parlamentui „per kelias savaites“, cituodamas „karališkuosius informatorius“, teigiančius, kad tai yra „logiškas žingsnis“.
 
Karolis III. EPA-ELTA nuotr.

Bakingemo rūmai oficialiai nepateikė jokių komentarų.
 
Šiuo metu į karališkųjų asmenų, galinčių laikinai pavaduoti 73 metų monarchą, jei jis yra išvykęs arba serga, sąrašą įtraukti tik jo žmona Camilla, sosto įpėdinis princas Williamas, taip pat princai Harry, Andrew ir šio dukra Beatrice, nors ji, kaip karališkosios šeimos narė, neina jokių pareigų.
 
Ilgesnis sąrašas leistų rūmams apeiti Harry, kuris atsisakė karališkųjų pareigų ir apsigyveno JAV, ir Andrew, kuris pasitraukė iš viešojo gyvenimo dėl draugystės su nuteistu pedofilu Jeffrey Epsteinu ir kaltinimų lytiniais santykiais su nepilnamete, tiesiogiai jų iš to sąrašo neišbraukiant.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.10.28; 07:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *