Karolio Didžiojo apdovanojimas skirtas Baltarusijos aktyvistėms


Karolio Didžiojo apdovanojimas skirtas S. Cichanouskajai. EPA-ELTA nuotr.

Achenas, gruodžio 17 d. (dpa-ELTA). Baltarusijos opozicijos lyderei Sviatlanai Cichanouskajai ir dviem jos bendražygėms skirtas Karolio Didžiojo apdovanojimas.
 
A. Cichanouskaja, Marija Kalesnikava  ir Veronika Cepkalo apdovanojamos už savo įkvepiančią kovą už laisvę ir demokratiją ir žmogaus teisių gynimą, penktadienį Achene pranešė Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo komitetas.
 
Apdovanojimas bus įteiktas kitų metų gegužės 26 dieną Vokietijos Acheno miesto rotušėje.
 
Tarptautinis Karolio Didžiojo apdovanojimas nuo 1950 metų teikiamas už ypatingus nuopelnus vienijant Europą.
 
Už išskirtinę lyderystę ir tvirtą asmeninį indėlį stiprinant Europos vienybę 2013 m. Karolio Didžiojo apdovanojimas įteiktas ir Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.
 
Šį garbingą apdovanojimą taip pat yra gavę Popiežius Jonas Paulius II ir Popiežius Pranciškus, Europos Sąjungos įkūrėjai – Jeanas Monnet‘as, Konradas Adenaueris, Robertas Schumanas, taip pat Didžiosios Britanijos premjeras Winstonas S. Churchillis, JAV Prezidentas Billas Clintonas, Čekijos humanistas ir šios šalies vadovas Vaclavas Havelas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Nyderlandų Karalienė Beatričė, Liuksemburgo Ministras pirmininkas Jeanas Claude’as Junckeris ir daugelis kitų iškilių politikų.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.12.18; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *