Kas pakliuvo į Simono Wiesenthalio centro nemalonę


Simono Vyzentalio centro iškaba

Štutgartas, Vokietija, gruodžio 30 d. (AFP-ELTA). Žydų organizacijos Vokietijoje suskubo apginti valstybės pareigūną, atsakingą už kovą su antisemitizmu, po to, kai jis buvo įtrauktas į „Pasaulinį antisemitizmo 2021 metų dešimtuko“ sąrašą.
 
Antradienį paskelbtame sąraše Simono Wiesenthalio centras (SWC) Vokietijai skyrė septintą vietą, šalia tokių įtrauktųjų kaip Iranas (1 vieta), islamistų grupuotė „Hamas“ (2 vieta) ir Jungtinės Karalystės nacionalinis transliuotojas BBC (3 vieta).
 
Žydų teisių organizacija savo ataskaitoje antisemitizmu apkaltino Vokietijos Badeno-Viurtembergo žemės komisarą, atsakingą už kovą su antisemitizmu, Michaelą Blume‘ą už tai, kad socialiniuose tinkluose jis paspaudė patiktuką prie Izraelio palyginimo su naciais.
 
S. Wiesenthalio centras nurodė, kad 45 metų religijotyrininkas nuo 2019 metų sekė prieš žydus ir Izraelį nukreiptas, taip pat konspiracines tviterio paskyras ir dalijosi jų įrašais. Organizacija nenurodė, kokie tai buvo įrašai ir kokiose paskyrose.
 
Izraelis griauna palestiniečių namus rytiniame Jeruzalės priemiestyje. EPA-ELTA nuotr.

Trečiadienį Vokietijos centrinė žydų taryba „Twitter“ tinkle paskelbė palaikanti M. Blume’ą ir pavadino kaltinimus „absurdiškais“.
 
Badeno izraelitų religinių bendruomenių sąjunga paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad M. Blume’o įtraukimas į sąrašą kartu su Izraelio priešais yra „piktinantis“.
Izraelio premjero Benjaminu Netanyahu vizito metu Kudirkos aikštėje Vilniuje – Palestiną palaikantieji. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
 
Savo ruožtu M. Blume’as padėkojo savo palaikytojams už solidarumą ir pavadino S. Wiesenthalio centrą interneto „troliu“.
 
Kaip žemės kovos su antisemitizmu komisaras, M. Blume’as yra kontaktinis asmuo ne tik žydų organizacijoms, bet ir mečečių bendruomenėms, švietimo įstaigoms ir savivaldybėms.
 
Badeno-Viurtembergo žemės premjeras Winfriedas Kretschmannas taip pat palaikė komisarą, pavadinęs kaltinimus „nesuprantamais ir keliančiais didelį nerimą“.
 
1977 metais įkurtas S. Wiesenthalio centras, kurio būstinė yra Los Andžele, išgarsėjo visame pasaulyje besislapstančių nacių nusikaltėlių paieškomis.
 
Tačiau ji taip pat siekia skatinti toleranciją ir rengia kampanijas prieš rasizmą, antisemitizmą, terorizmą ir genocidą visame pasaulyje.
Tai jau ne pirmas kartas, kai centro rengiamas kasmetinis sąrašas sukelia ginčų.
 
2019 metais organizacija į šį sąrašą įtraukė Vokietijos ambasadorių prie Jungtinių Tautų Christophą Heusgeną. Tada diplomato ginti stojo Izraelio ambasadorius Vokietijoje Jeremy Issacharoffas, sakydamas, kad tokie „visiškai netinkami“ kaltinimai tik apsunkina diskusijas.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2021.12.31; 05:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *