Kas turi atsitikti, kad lietuvis atsibustų?


Pasaulis bruzda. Neramu arabų šalyse, netyli Graikija, eina į gatves Prancūzija, Portugalija, Anglija, Čekija. Protestuoja visa Europa. Atsibudo net JAV, ten jau beveik mėnesį protestuoja jaunimas, o juos kuo toliau, tuo labiau palaiko visa Amerika. Ir tai – jau rimti didžiulės ligos simptomai. Ligos, kuri turi vienintelę teisingą diagnozę –  gobšumas, naudos siekimas bet kokia kaina. Tai fiasko, kurį patyrė grandiozinis žmonių apvogimas. Tai – kracho pradžia. Prieš daugiau nei trisdešimt metų buvo sukurptas scenarijus, kaip globaliai apvogti pasaulį. Ir šis planas tikrai pavyko .Jis suklestėjo griuvus SSSR. Nebeliko ko bijoti, ir buvo galima, paleidus į „laisvę“ privačią žiniasklaidą, išvystyti neregėto masto melo kompaniją, esą laisvoji rinka ir demokratija atneš Žemei rojų.

Mūsų naujai iškepti demokratai uoliai puolė tarnauti įvairaus plauko, dažniausiai specialių tarnybų arba nusikalstamo pasaulio vertelgoms, griaudami valstybę ir siaubdami šalį. Sugriovė viską, ką tik buvo įmanoma sugriauti. Tokiame mieste kaip Panevėžys beliko viena gamykla, ir ta pati – alaus. Per keletą metų Lietuvoje atsirado ne tik milijonieriai, bet ir milijardieriai, kurie šiaip jau normalesniame pasaulyje formuojasi per kelias kartas. Tai įvyko dėl neregėto masto vagysčių ir baisaus žmonių engimo. Kur jūs  matėte, kad milijardieriaus įmonėje darbuotojas gautų kelis šimtus litų? O pas mus tai – valstybinė politika. Būtent gindamas turtuolių pinigines jau visus metus plėšosi premjeras Andrius Kubilius dėl ubagiškos minimalios algos didinimo tik gėdingu šimtu litų.

O praėjusios savaitės Gineso rekordas – tai ciniko liberalų lyderio Eligijaus Masiulio demaršas siūlant pensininkų neteisėtai atimtų pinigų sąskaita dar šiek tiek laiko „šerti“ mūsų daugiatūkstantinę valdininkų armiją. Tarp kitko, šis ponas viską daro pagal savo įsitikinimus. Jis prieš kelis metus atvirai pasakė, kad  už mažiau nei penki tūkstančius litų dirba tik kvailiai arba kyšininkai. Visi, be abejo, su žiniasklaida priešakyje smagiai pasišaipė ir pamiršo. Bet skaudūs tokios užmaršties padariniai. Kai kurie mūsų politikai įsitikinę ne tik savo nebaudžiamumu, bet net sėkminga rinkimų baigtimi, nes viešai ir toliau ciniškai elgiasi su žmonėmis kaip su daiktais. Užsimanė ir atėmė. Po to važinėja po pasaulį ir giriasi, kad lietuviai – veršių tauta, kad net dėl savo uždirbtų pinigų nekovoja.

Tikrai, o ko bijoti, juk pagal tos pačios žiniasklaidos surežisuotus ir reitingų agentūrų (tarp kitko, dirbančių irgi už pinigus) „papudrintus“ scenarijus  jau žinomi būsimų Seimo rinkimų nugalėtojai. Visa šio spektaklio paslaptis labai paprasta. Taip bus spektaklis naiviesiems. Žiniasklaida gaus savo oficialią ir  ženkliai didesnę  neoficialiąją  rinkiminio pyrago dalį. Dalį į sąskaitą, o daugiau į kišenes ne tik savininkams, bet ir doruolius vaidinantiems, pasak jų mylimo Viktoriuko, „žurnaliūgoms“.

Po gerokai stipriaisiais gėrimais aplaistytos rinkiminės nakties atsiras ir naujų veidų, bet daugiausia – tie patys. Vienintelis skirtumas, kad viename ar kitame poste atsiras naujas – senas kėdės viršininkas. Bet Tautai ir šaliai – tai nieko nereikš. Juk kuo skiraisi A.Kubilius su A.Valinsku, E.Masiuliu ir A.Čapliku nuo ponų A.Butkevičiaus, V.Uspakicho su R.Paksu. Negi Lietuvoje yra tiek daug naivuolių, kad patikėtų, esą šie ponai gali ką nors pakeisti. Jų vienintelė svajonė – nukreipti  pinigų srautus į kitas kišenes. Pabyrėjo keturis metus į jūsų o dabar leiskite – tegul pabyra į mūsų.

Bendrapiliečiai – tai ne fantastika, tai – mūsų lietuviška realybė. Ir šis scenarijus įvyks, jeigu ne vienas bet… Yra galimybę, kad šį kartą ponai apsiskaičiuotų, ir švytuoklė pasisuktų jiems visai nelaukta kryptimi. Tas jų neįvertintas faktorius – pasaulio laisvų žmonių noras ir veiksmai vaduojantis iš XXI amžiaus neovergovinės santvarkos, rafinuotai vadinamos demokratija ir laisvąja rinka. Vis daugiau žmonių interneto pagalba vieni kitiems paaiškina visos šios supuvusios sistemos arba santvarkos melagingumą ir nehumaniškumą. Pasaulis jau tapo mažas,  mes nebegyvename izoliuoti, ir nors nuo mūsų piniguočių lietuviška žiniasklaida bando slėpti realų pasaulyje ir Europoje vykstantį pasipriešinimo mastą, vis tik ta informacija pasiekia žmones.

Tai patvirtino ir praėjusią savaitę  įvykę  profsąjungų mitingai, kuriuose aktyviai dalyvavo ir Tautos ateities forumas bei Lietuvai visai naujas per socialinį tinklą faecbook organizuotas spontaniškas jaunimo solidarumas su kitose šalyse protestuojančiais .Šiame tinkle įkurta net atskira Pasaulinės spalio 15-osios revoliucijos palaikymo grupė, kurioje TAF (žr. www.taf.lt) taip pat dalyvauja. Mes remiame ir remsime. Ir aktyviai dalyvaujame kviesdami visus padorius tautiečius burtis, vienytis ir, pamiršus smulkius nesutarimus, susivienyti pagrindiniam tikslui. Mums būtina atsikovoti mums pagal LR Konstituciją priklausančią realią šalies valdžią. Gana parsidavėliškų  pilkų valdžios vidutinybių, tarnaujančių saujelei vagių ir išnaudotojų. Nejaugi mums negana tokio žiauraus pasityčiojimo iš daugumos tautiečių, kai jiems mokamos ubagiškos algos, išmaldos lygio pensijos, o ką bekalbėti apie nesibaigiančią bedarbystę.

Kiek jie dar meluos aiškindami, kad privatu – tai geriausia, ir atidavę šilumos ūkį privatininkams leidžia toliau plėšikauti vargšų sąskaita. Valstybė privalo perimti visą energetiką ir natūralias monopolijas savo žinion. Pažaboti nebevaldomus bankus ir kitas parazitines institucijas. Turime  sukilti ir perimti visų valdžios institucijų kontrolę, kaip numatyta Konstitucijoje. Tam reikia pradėti kurti LIETUVOS IŠSAUGOJIMO KOMITETUS, nes jie dar taip pašeimininkavę išvis sunaikins mūsų TĖVYNĘ LIETUVA.

Negalime būti abejingi ir visa tai stebėti iš šalies. Būtina organizuotis ir eiti į protesto akcijas, burtis ir patiems kurti tvarką, nes jie jau įrodė, kad moka tik vogti, meluoti ir engti žmones. Negi su tuo galima susitaikyti? Negi ir vėl leisime vieniems apgavikams pasėdėjus valdžioje į jų vietą atsisėsti tokiems tokiems pat demagogams?

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: dr. Algimantas Matulevičius, Tautos ateities forumo pirmininkas.

2011.10.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *