Kazachstano prezidento šeima nusipelnė Šveicarijos teismo dėmesio


Ženevos prokuratūra ėmėsi nagrinėti pareiškimą prieš Dinarą ir Timūrą Kulibajevus, rašo "NeueZürcher Zeitung."

45-rių metų Kulibajeva, Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo duktė, nuo 2007 metų oficialiai gyvena Šveicarijoje. 2009 metų pabaigoje ji nusipirko vilą paežerėje Ženevos Anje priemiestyje už 74,7 mln. frankų – ši suma viena iš didžiausių, kada nors sumokėtų už namą Šveicarijoje.

Tačiau, pasak prokuroro Marko Tappolės, dabartinė byla nesusijusi su tuo namu. Jis sako, kad kalbama apie dalykinį ginčą, tiksliau, apie įtarimus sukčiavimu ir prievartavimu.

Leidinys turi informacijos, kad „dalykinis ginčas“ kilo tarp dviejų kazachų valdančiųjų klanų: iš vienos pusės, prezidento Nazarbajevo šeimos, iš kitos pusės – Viktoro ir Leilos Chrapunovų. Viktoras Chrapunovas buvo Alma Atos meras ir ministras, Leila tvarkė biznį. „Tačiau kažkokiu momentu politikoje vėjas papūtė į kitą pusę, ir situacija pakrypo prieš juos. 2007 metais jie emigravo į Ženevą, 2011 paprašė politinio prieglobsčio. Prašymas tebenagrinėjamas. Prancūzijos laikraščio "Le Monde" duomenimis, Kazachijos teismas kaltina juos įvykdžius nusikaltimų Kazachstane“, – rašo M.Hefligeris.

Savo ruožtu, Chrapunovai, matyt, padavė pareiškimą prieš prezidento šeimą. Kalbama, kad Chrapunova 2003 metais pardavė savo firmą Viled – juvelyrinių dirbinių, laikrodžių ir drabužių krautuvėlių Kazachijoje tinklą. Pirkėjas neva tai prezidento šeimos statytinis asmuo. Chrapunova savo portale rašo, kad pardavė firmą ne savo noru, o po prezidento šeimos grasinimų, ir už sumą, žymiai mažesnę negu jos faktinė vertė. „Dabar išaiškinti tą ginčą turi Šveicarijos teismas“, – rašo M.Hefligeris.

Pasak autoriaus, Chrapunovai nieko nesakė apie pareiškimą, tačiau jų spaudos agentas rašė, kad Viled‘o byla tipiška Nazarbajevams: anot jo, valstybės vadovas prievarta pasisavina viską, kas duoda pelno, bet kadangi jis tai daro per statytinius asmenis, to praktiškai neįmanoma įrodyti.

Šiaip ar taip, praneša leidinys, Dinara Kulibajeva pirmą kartą susilaukia Šveicarijos teismo dėmesio. Prieš jos vyrą nuo 2010 metų nagrinėjama kita byla: Timūras Kulibajevas neva tai pasisavino iš naftos ir dujų sandėrių gigantiškas sumas ir plovė jas Šveicarijoje.

Šaltinis: NeueZürcher Zeitung

2013.02.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *