Kepmpeitai – Japonijos žvalgybos organizacija, įsteigta 1981 metais kaip karinio saugumo tarnyba, tačiau netrukus virtusi bendra nacionaline slaptąja policija. Ji turėjo nusipelniusi gana niūrią reputaciją. Kempeitai aktyvumo viršūnę pasiekė per antrąjį pasaulinį karą.
Kempeitai valdžia aprėpė visą Japonijos visuomenę, kurioje ji intensyviai ieškojo politinių priešų. Japonijos slaptosios policijos bendradarbių žiaurumą galima palyginti nebent tik su hitlerinių Gestapo galvažudžių žiaurumu. Būdama pavaldi karinei ministerijai, Kempeitai vis dėlto ne mažiau aktyviai darbavosi tarp civilių gyventojų. Jai buvo nepavaldus tik Japonijos karo laivynas, ir su juo Kempeitai neretai susidurdavo kaktomuša.
Dauguma Kempeitai bendradarbių buvo kilę iš gerbiamų, nusipelniusių šeimų. Prieš priimant į tarnybą kandidatai praeidavo griežtą fizinę ir psichologinę atranką. Kiekviena Japonijos armija turėjo savą slaptosios policijos padalinį iki 1000 žmonių. Tie žmonės užsiimdavo kontržvalgyba ginkluotosiose pajėgose, karo belaisvių tardymu ir spręsdavo jų likimą. Per karo laikotarpį nemažai patekusiųjų į nelaisvę šalių sąjungininkių kareivių perėjo per budelių iš Kempeitai rankas.
Veikdami tai apsirengę karine uniforma, tai civiliais drabužiais, Kempeitai .bendradarbiai vykdė areštus armijoje ir turėjo įgaliojimus skelbti nuosprendį be teismo ir tyrimo. Jų valdžia aprėpė ir civilius gyventojus, ir užsieniečius. Tarp slaptosios policijos bendradarbių buvo ir moterų.
Kartais Kempeitai vadinama „minčių policija“. Bet tai buvo atskira organizacija, veikusi Kriminalinio biuro prie Teisingumo ministerijos Politinės paieškos skyriuje. Skyrius buvo įsteigtas dar 1927 metais kovai su uždraustos komunistų partijos ir kitų ardomųjų judėjimų veikla. Vėliau „minčių policijai“ buvo pavesta įgyvendinti Taikos išsaugojimo įstatymą, kuris skelbė nusikalstamais bet kokius raginimus keisti esamą santvarką.
Pasibaigus antrajam pasauliniam karui, sąjungininkų okupacinė valdžia panaikino Kempeitai kartu su kitomis Japonijos specialiosiomis tarnybomis ir slaptomis draugijomis, dalyvavusiomis žvalgybinėje veikloje.
2012.09.02