Kęstutis Masiulis prašo neuždaryti Valkininkų vaikų sanatorijos


Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą prašydamas neuždaryti Santaros klinikų Vaikų ligoninės Valkininkų padalinio.

Lietuvos miškuose. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

„Vietoje to, kad vaizdingame Valkininkų pušyne, kur gaivus oras ir vaizdingos apylinkės būtų plečiamos sanatorinės paslaugos, tai Santaros klinikų vadovybė atidarė naują priestatą sostinėje ir uždaro padalinį mažame miestelyje. Žmonės moka šimtus ir tūkstančius eurų, kad galėtų iš dulkėto miesto pabėgti į gamtą, o biurokratai elgiasi priešingai. Lietuva tokia graži savo gamta, kodėl to neišnaudoti ir viską telkti išimtinai Vilniuje?“, – sako parlamentaras. 

Slaptai.lt nuotraukoje: parlamentaras Kęstutis Masiulis, šio komentaro autorius.

Valkininkų sanatorija veikia nuo XX amžiaus 7-ojo dešimtmečio, joje gali ilsėtis 50 vaikų. Pastatai neseniai renovuoti už 1 mln. eurų, koridoriuose yra kultūros paveldu pripažintų freskų.

„Uždarius Valkininkų sanatoriją, kvalifikuoti darbuotojai neteks darbo, kartu reikės uždaryti ir mokyklą, sumažės svečių, nebegalės išsilaikyti vietos kavinė, prekybos vietos – miestelis bus pasmerktas degradacijai. Tai dar vienas pavyzdys, kaip vilniečių valdžia vykdo regioninę politiką. Provincijoje uždaro viską ką gali ir perkelia į Vilnių. Kai kurie biurokratai, jeigu galėtų tai ir jūrą perkeltų į Vilnių, – piktinasi K. Masiulis.

Santaros klinikos kartu su Sveikatos apsaugos ministerijos pritarimu Valkininkų padalinį uždaro nuo 2018 m. sausio 1 dienos.

2017.06.13; 05:16

print