Ketvirtadienį į Minską atskris Rusijos premjeras M. Mišustinas


Michailas Mišustinas. EPA – ELTA nuotr.

Ketvirtadienį Baltarusijoje lankysis Rusijos ministras pirmininkas Michailas Mišustinas, paskelbė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, po kelias savaites trukusių protestų Baltarusijoje dėl suklastotų prezidento rinkimų rezultatų.
 
„Ministro pirmininko Michailo Mišustino vizitas Minske vyks jau rytoj“, – trečiadienį, prieš susitikimą su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi, sakė S. Lavrovas.
 
Baltarusijoje rugpjūčio 9 d. įvyko prezidento rinkimai, kurių rezultatai laikomi suklastotais. Oficialiais duomenimis, Aliaksandras Lukašenka surinko 80,1 proc. balsų, opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja – 10,12 proc.
 
Vos tik paskelbus pirmuosius balsavimo rezultatus, Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su milicijos darbuotojais. Buvo sulaikyti tūkstančiai žmonių, nukentėjo daug demonstrantų. Pati S. Cichanouskaja naktį į rugpjūčio 11-ąją išvažiavo iš Baltarusijos ir šiuo metu yra Lietuvoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.02; 15:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *