Kinija apkaltino JAV „informaciniu karu“ ir neatsakingu elgesiu numušus balioną


Kinijos vėliava. Slaptai.lt iliustracija

Pekinas, vasario 9 d. (dpa-ELTA). Kai JAV numušė į šalies oro erdvę įskridusį Kinijos šnipų balioną ir apkaltino Kiniją šnipinėjimu, Pekinas atsikirto, kad tai Vašingtono „informacinis karas“.
 
„Manau, kad tai dalis informacinio karo, kurį JAV kariauja su Kinija“, – ketvirtadienį sakė Pekino užsienio reikalų ministerijos atstovė Mao Ning. Tarptautinė bendruomenė tiksliai žino, kas iš tikrųjų yra „šnipų ir sekimo imperija numeris vienas“, pridūrė ji.
 
Anksčiau trečiadienį JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas sakė, kad balioną paleido plataus masto sekimo operaciją vykdanti Kinija.
Bepilotė stebėjimo skraidyklė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
„Jungtinės Valstijos nebuvo vienintelis šios platesnės programos, pažeidusios šalių suverenitetą penkiuose žemynuose, taikinys“, – per susitikimą su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu Vašingtone sakė A. Blinkenas. Pasak jo, JAV pasikeitė informacija apie tai su dešimtimis šalių, konkretesnių detalių jis nepateikė.
 
Pekino užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pakartojo tai, ką Kinija buvo sakiusi anksčiau. Pasak jos pareiškimo, tai buvo civilinis oro balionas, atsitiktinai įskridęs į JAV oro erdvę dėl force majeure aplinkybių. „Nors mes ne kartą tai aiškiai sakėme, JAV panaudojo jėgą ir jį numušė, o tai neatsakinga“, – pareiškė Mao Ning.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2023.02.10; 04:42
print