Kinų programišiams pavyko prasiskverbti į Pentagono informacines sistemas ir pagrobti Amerikos ginkluotės, tarp jų lėktuvų ir raketų, brėžinius, praneša savo svetainėje Le Monde, tremdamasis laikraščiu The Washington Post.
Beje, kibernetiniai šnipai pasiekė raketinių kompleksų Patriot, daugiafunkcinės kovinio valdymo sistemos Aegis naujausios versijos, naikintuvo F-18, sraigtasparnio Blac Hawk ir brangiausio per visą Pentagono istoriją projekto – šturmuotojo F-35 – brėžinius.
Gynybos žinybos spaudos sekretorius Džordžas Littlas (George Little) įsitikinęs, kad šis atsitikimas niekaip neatsilieps Amerikos ginkluotųjų pajėgų kovinėms galimybėms. „Mes visiškai pasitikime savo ginkluotės sistemomis“, – pareiškė Dž.Littlas.
Pranešime, kurį parengė Mokslo taryba prie JAV Gynybos ministerijos (Defense Science Board) pateikiamas sąrašas keliasdešimties ginkluotės rūšių, kurios programišiams jau nebe paslaptis. Dokumente nėra tiesioginės nuorodos į Kiniją, tačiau jo autoriai dar kartą paragino Vašingtoną atidžiai sekti Padangių kibernetinį aktyvumą.
Pastaruoju metu informacinis piratavimas ir kibernetinis šnipinėjimas tapo paprastu aštriu klausimu ir be viso šito įtemptuose dviejų šalių tarpusavio santykiuose, praneša Le Monde. Šių metų vasario 20 dieną Baltieji rūmai pažadėjo ryžtingai reaguoti į kiekvieną pramoninio šnipinėjimo atvejį, kurį vykdys užsienio valstybė ar įmonė.
Kinija, savo ruožtu, neigia visus kaltinimus jai, nors Amerikos kompanija, dirbanti kompiuterinio saugumo srityje, nustatė, kad dauguma kibernetinių atakų vykdomos iš pastato Šanchajaus priemiestyje, sakoma straipsnyje.
Šaltinis: Le Monde
2013.06.07