Klaipėdoje – tankai „Abrams“ ir šarvuočiai „Bradley“


Lietuvą pasiekė JAV karinė technika. Miglės Mataitytės nuotr.

Klaipėdos jūrų uoste iškrauta JAV rotacinių sausumos pajėgų Lietuvoje karinė technika. Krovininis laivas „Liberty“ į Lietuvą atgabeno JAV 1-osios pėstininkų divizijos karinę ratinę ir vikšrinę techniką bei ginkluotę. Iš viso – apie 300 vienetų, įskaitant tankus „Abrams“, šarvuočius „Bradley“.
 
Ši logistinė operacija yra tvirto JAV ir Lietuvos karinių pajėgų bendradarbiavimo pavyzdys bei gebėjimo sklandžiai vykdyti logistines ir transportavimo operacijas, remiančias JAV Sausumos pajėgų operaciją „Atlanto ryžtas“ (angl. Atlantic Resolve), parodymas.
 
Lietuvoje amerikiečių kariai treniruojasi kaip JAV Sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ rytinėje Aljanso pusėje dalis. Tuo JAV demonstruoja kolektyvinės gynybos įsipareigojimus NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą Europoje. JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojasi ir treniruojasi nuo 2014 m. pavasario.
 
Nuo 2021 m. pradžios Lietuvoje buvo dislokuoti Sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai. Antradienį juos pakeitė JAV 1-osios pėstininkų divizijos iš Fort Riley, Kanzaso valstijoje, kariai. 
 
Savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie mūsų regiono gynybos. Pagal Europos atgrasymo iniciatyvą kasmet skiriama finansinė parama Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, gynybiniams pajėgumas stiprinti ir karinei infrastruktūrai gerinti. JAV taip pat yra viena pagrindinių ginkluotės įsigijimų partnerių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.13; 18:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *