Klaipėdos meras rengia posėdį dėl smarkios liūties padarinių


Tolumoje – Klaipėdos jūrų uostas. Slaptai.lt nuotr.

Dėl sekmadienį Klaipėdoje pasiekto stichinio lietaus kiekio ir jo sukeltų problemų Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus pirmadienį rengia posėdį.
 
„Jau rytoj, pirmadienio rytui, sukviečiau atsakingus asmenis, tarp jų ir AB „Klaipėdos vanduo“ atstovus, kurie yra atsakingi už lietaus nuotekas, situacijai išsiaiškinti bei ieškoti skubių bendrų sprendimų“, – feisbuke pranešė jis.
 
Kaip anksčiau skelbė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, sekmadienį ryte ypač daug prilijo Klaipėdoje, kur preliminariais duomenimis pasiektas stichinio lietaus kiekis. Per 1 valandą iškrito 53 mm. lietaus (per 2 val. 65,5 mm.), o tai yra daugiau nei pusė viso mėnesio normos.
A. Vaitkus sakė, kad ši liūtis dar kartą priminė apie problemines Klaipėdos miesto vietas.
 
„Matome, kad vietoje, kaip pavyzdžiui, Žvejų gatvėje, kurioje neseniai pakeisti lietaus nuotekų tinklai, situacija ne tokia tragiška. Tačiau deja, kitose vietose situacija tapo nekontroliuojama. Skęstantis miestas – ne pirmos dienos problema. Tokios problemos žinomos visą paskutinį dešimtmetį.
 
Todėl šią problemą reikia spręsti ir laiko atidėliojimui nėra. Suprantu, kad prieš gamtą esame bejėgiai ir tokių reiškinių tik daugės, tačiau turime imtis priemonių, kad esant tokioms situacijoms būtų patirti kuo mažesni nuostoliai ir kiekvienas iš jūsų nepatirtų nepatogumų“, – nurodė meras.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.08.06; 00:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *